Trzech na dwa miejsca

W rundzie jesiennej trener John van den Brom wybierał dwóch spośród trzech środkowych pomocników, którzy w ustawieniu 1-4-2-3-1 przechodzącym na 1-4-3-3 mogą występować na pozycjach 6-8. Na ósemce jesienią sprawdzany był też Afonso Sousa, który kiepsko radził sobie w roli ósemki. W Szczecinie na szóstce grał Radosław Murawski, na ósemce Afonso Sousa i wszyscy pamiętamy, jak skończył się ten mecz.

Spośród typowych środkowych pomocników przyzwoitą rundę ma za sobą Jesper Karlstrom. Szwed nigdy nie schodził pewnego poziomu, przez brak przygotowań do sezonu miał przeciętne lato, ale później było już lepiej. Naszemu pomocnikowi pomógł brak powołania na mecze reprezentacji narodowej w październiku i listopadzie, Karlstrom został w Polsce mogąc w tym czasie ze spokojem potrenować. Jesienią opuścił łącznie 3 mecze pauzując za kartki w spotkaniu z Pogonią. Pod względem suchych liczb 29-letni środkowy pomocnik ma za sobą najlepszą rundę w karierze, na 2 frontach strzelił 2 gole i zaliczył 3 asysty. Według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com szwedzki zawodnik w 2 meczach był najlepszy, po łącznie 7 spotkaniach był w TOP3 (gracze z najwyższą średnią ocen). Jesper aktualnie jest zagrożony pauzą w jednym meczu Ekstraklasy.

6. Jesper KARLSTROM
Mecze w lidze: 17
Mecze w PP: 1
Mecze w Europie: 4
Mecze ogółem: 22
Czas gry: 1704 (1309 w lidze)
Żółte kartki: 8 (7 w lidze)
Czerwona kartka: 1
Gole: 2
Asysty: 3 (1 w LKE)

null

Jesienią co najwyżej solidnie grał Radosław Murawski. Od tak doświadczonego piłkarza można było wymagać nieco więcej i nie chodzi tutaj wcale o liczby (jesienią gol w Lidze Konferencji + asysta w lidze). Murawski często gra jako szóstka, w rundzie jesiennej czasami sprawował nawet funkcję kapitana. Ten piłkarz zbyt często traci głowę i łapie często niepotrzebne żółte kartki. W minionej rundzie raz pauzował za czerwoną kartkę, którą ujrzał w Lubinie i drugi raz w meczu z Ruchem Chorzów za nadmiar żółtych kartek. Kwestią czasu jest trzecia pauza 30-letniego defensywnego pomocnika, Radosław Murawski aktualnie ma na swoim koncie 7 żółtek będąc zagrożony pauzą w jednym spotkaniu. Doświadczony środkowy pomocnik w rundzie wiosennej najprawdopodobniej będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Niką Kvekveskirim.
22. Radosław MURAWSKI
Mecze w lidze: 16
Mecze w PP: 2
Mecze w Europie: 3
Mecze ogółem: 21
Czas gry: 1689 (1307 w lidze)
Żółte kartki: 8 (7 w lidze)
Czerwona kartka: 1
Gole: 1 (1 w LKE)
Asysty: 1

null

Wspomniany Nika Kvekveskiri właściwie całą jesień 2023 może spisać na straty. Reprezentant Gruzji przez czerwcowe obowiązki reprezentacyjne późno rozpoczął letnie przygotowania, a po paru dniach od wznowienia zajęć z pełnym obciążeniem doznał urazu ręki. 32-latek dość szybko wrócił do gry mając na ręce specjalną opaskę. Po całkowitym wyleczeniu tego urazu we wrześniu zmagał się z kolejną kontuzją, stracił cały miesiąc i tak naprawdę całą jesień 2023, w której niewiele pokazał. Nika Kvekveskiri w zeszłej rundzie był co najwyżej żelaznym rezerwowym opuszczając aż 13 spotkań. Jesienią zaliczył jedną asystę oraz strzelił gola Radomiakowi w Radomiu, który może być dla „Kvekve” dobrym prognostykiem na przyszłość. Przed Gruzinem ważna zima i równie ważna wiosna, po której do klubu może wrócić wypożyczony obecnie Antoni Kozubal, zatem rywalizacja na ósemce byłaby większa.

30. Nika KVEKVESKIRI
Mecze w lidze: 9
Mecze w PP: 1
Mecze w Europie: 1
Mecze ogółem: 12
Czas gry: 602 (425 w lidze)
Żółte kartki: 0
Gole: 1
Asysty: 1

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

 1. WF53 pisze:

  nie zgadzam się z oceną Murawskiego łapał kartki często naprawiając błędy kolegów lub sędziego (czerwona kartka) pamiętam Puchacza który przez pół boiska asystował przeciwnikowi co doprowadziło do straty bramki-bo nie chciał złapać żółtej kartki?
  Kvekve jest słaby szybkość żółwia, maniera kółek z piłką, spowalnianie gry, pojedyncze dobre zagrania to za mało.
  może Anderson na pomoc a zatrudnić prawdziwego lewego obrońcę

  • John pisze:

   Co do Kvekve bym się nie zgodził.
   Miał trochę problemów zdrowotnych i nie grał dobrze ale zdrowy i w formie to na pewno lepszy piłkarz od Murawskiego.
   Dużo lepszy technicznie, bardziej kreatywny.
   W top formie może dać dużo Lechowi.

Dodaj komentarz