Zmarnowana okazja. Lech – Śląsk 0:0

O godzinie 17:30 na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 22. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Śląska Wrocław. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Bój o wicelidera. Lech wygrał ostatnie 2 mecze, Śląsk ostatnie 2 mecze przegrał
null W 25 ostatnich meczach ze Śląskiem w Poznaniu na 2 frontach padła minimum jedna bramka
null 4 kolejne porażki Lecha ze Śląskiem na 2 frontach: 0:1, 1:3, 1:2 i 1:3
null 34 mecze ze Śląskiem w ostatnich 16 latach i tylko raz nie byli goli (Wrocław, 2016 rok)
null Lech ostatni raz pokonał Śląska 1 kwietnia 2022 (we Wrocławiu 1:0) a u siebie 2 października 2021 (4:0)
null 3 mecze Rumaka ze Śląskiem w Poznaniu: 2:0, 0:3 i 2:1 (lata 2012-2014)

15:55 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na drugim tej wiosny przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Czwarty w tabeli Lech przerywając dziś passę czterech kolejnych porażek ze Śląskiem może zostać nawet nowym liderem! TYLKO zwycięstwo!

15:56 – Słońce nad stadionem, temperatura dzisiaj wiosenna. Wiosna zawitała do Poznania, czas najwyższy na poważnie grać o dublet.

15:58 – Za chwilę pierwsze zdjęcia, niebawem także skład Lecha.

16:01 – Otwarto bramki, na trybunach pojawili się pierwsi kibice. Za to piłkarze Śląska rozpoczęli spacer po murawie.

16:03 – Są również zawodnicy Lecha Poznań.

16:04 – null Pierwsze fotki:

16:08 – Po wczorajszej wygranej Pogoni zespół Lecha spadł na 4. miejsce, ale przez ścisk w tabeli i inne dobre wyniki może dziś zostać nawet nowym liderem. Jagiellonia na ten moment przegrywa z Ruchem 0:1, dlatego zwycięstwo nad Śląskiem dałoby poznaniakom fotel lidera Ekstraklasy.

16:12 – Jest! O 16:12 liczba uprawnionych kibiców uprawnionych do wejścia na stadion sięgnęła dokładnie 33 tysięcy.

16:16 – null Na nowej Bułgarskiej czynnej od września 2010 roku odbyło się łącznie 31 meczów z frekwencją powyżej 30 tysięcy ludzi oraz 14 meczów powyżej 40 tysięcy. Bilans Lecha Poznań przy tak wysokich frekwencjach jest średni i wynosi 16-10-5.

16:21 – Poniżej skład Śląska, w którym nie ma żadnych niespodzianek. Wypadł jedynie Konczkowski.

16:22 – Na dole także skład Lecha. Nie ma Murawskiego w ogóle, jest przewidywany Kvekveskiri + Gholizadeh.

16:25 – Oprócz Murawskiego wypadł też Sousa.

16:27 – null W ramach „Oko na grę” będzie obserwowany Michał Gurgul.

16:30 – null Oficjalnie Sousa ma kolejny uraz, Murawski jest chory.

16:35 – W Białymstoku nadal gospodarze przegrywają. Zostało kilkanaście minut.

16:40 – Bramkarze wyszli na rozgrzewkę.

16:48 – Murawski ma jelitówkę, może wróci we wtorek. Z Sousą jeszcze nie wiadomo, ale szanse na jego występ we wtorek nie są duże.

16:55 – null Dla przypomnienia: Lech ostatni raz ograł Śląsk 1 kwietnia 2022 roku (1:0 we Wrocławiu), a w Poznaniu dnia 2 października 2021 roku (4:0). Wtedy wrocławian szkolił Jacek Magiera.

16:55 – Lech w komplecie na rozgrzewce.

16:59 – Jagiellonia strzeliła w 97 minucie co nic nie zmienia. Wygrana Lecha nad Śląskiem przesunie nas z 4 na 1. pozycję!

17:10 – Do meczu 20 minut. Ludzi tłum przed miasto gna. Tysiące kibiców jest obecnie w drodze na stadion, ulice zapchane, trochę potrwa zanim wszyscy wejdą.

17:17 – Rozgrzewka zakończona. Za 13 minut walczymy o lidera!

17:19 – Spiker czyta składy.

17:21 – Hymn Lecha śpiewają kibice, z Kotła wyłania się oprawa.

17:26 – „Do tego dzieła potrzeba wszystkich sił i wszystkich serc” – hasło oprawy.

17:27 – Galvanize z głośników na stadionie. Obie drużyny już na murawie.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy o lidera! Tylko zwycięstwo!
2 min. – Pierwszy korner dla Lecha, po którym piłka przeleciała przez pole karne.
3 min. – Rywalami na lewej flance kręcił Gholizadeh. Na końcu piłkę wyłapał bramkarz.
6 min. – Lech przejął piłkę w środku pola i równie szybką ją stracił. Szkoda.
7 min. – Poznaniacy od początku próbują narzucić rywalowi swój styl gry.
8 min. – null Ajjj! Było blisko! Po zagraniu z prawej strony na środku pola karnego znalazł się Velde, który oddał płaski strzał obroniony przez Leszczyńskiego!
9 min. – null Oprawa:

11 min. – Odpowiedź Śląska, który oddał 2 zablokowane strzały przez lechitów.
13 min. – Gholizadeh chciał wypuścić Kvekveskiriego. Nie wyszło.
15 min. – Pierwszy kwadrans meczu bardziej taki na rozgrzewkę.

null 16 – 30 minuta

20 min. – Prostopadłe podanie na lewą flankę, gdzie nie było Pereiry. Na szczęście do piłki ruszył Salamon i dał radę wybić piłkę wślizgiem!
21 min. – Velde nie ma łatwo. Rywal podwaja krycie wiedząc, jak grać, by zatrzymać naszą gwiazdę.
22 min. – Niezła wrzutka Gholizadeha do Marchwińskiego. Pomocnikowi zabrakło centrymetrów.
26 min. – Efektowna akcja Śląska, po której piłkę wyłapał Mrozek.
29 min. – Zablokowane płaskie uderzenie po wcześniejszym kornerze rywala.
30 min. – Ostatnie minuty nie są dobre. Ofensywa Lecha zgasła.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Marchwiński utrzymał się przy piłce mimo fauli rywali. Na końcu mieliśmy z tej akcji tylko aut.
34 min. – Niezłe zgranie piłki po wrzucie wolnym. Obrońca Śląska w ostatniej chwili zablokował mocne uderzenie.
34 min. – Lech się przebudził i znów zaczął atakować. Na razie oddał tylko 1 celny strzał.
37 min. – Szymczak trafił z ostrego kąta, jednak sędzia nie uznał tej bramki. Był spalony.
40 min. – Ponownie więcej przy piłce utrzymuje się Śląsk, który na razie dobrze kontroluje to spotkanie. Widać, że to mecz na szczycie.
40 min. – Następny zablokowany strzał. Rywal chce rzut karny.
44 min. – Pachnie remisem do przerwy.
45 min. – Tak też się stało. Do przerwy 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej.
47 min. – Przed szansą stanął Marchwiński, który nie trafił z ostrego kąta.
50 min. – Przyblokowane uderzenie Salamona z powietrza.
50 min. – Lech mocno wszedł w drugą połowę.
52 min. – To na razie nie jest mecz Kristoffera Velde. To oznacza, że we wtorek Norweg da prawdziwy popis.
57 min. – Zbędny strzał Salamona z daleka pokazujący trochę naszą niemoc w ofensywie.
59 min. – null Widzów: 32568

60 min. – Miękka wrzutka w pole karne, gdzie był Szymczak i Marchwiński. Obrońca Śląska zdjął piłkę z głowy Szymczaka.

null 61 – 75 minuta

62 min. – Piłkarz Śląska lobował Mrozka. Mógł był gol z kilkudziesięciu metrów, ale nasz bramkarz był czujny.
65 min. – Niecelny strzał Samca-Talara z daleka. Śląsk rzadko się ogryza, po przerwie to Lech ma wyraźną przewagę.
68 min. – Szymczak fajnie poklepał piłkę z Marchwińskim, jednak i tak był spalony. W akcję wmieszał się jeszcze Velde, któremu na razie nic nie wychodzi.
70 min. – Szymczak obrócił się i szybko oddał uderzenie zza pola karnego lewą nogą. Mógł być piękny gol.
73 min. – Lech bije głową w mur. Gramy teraz jak za Van den Broma, czyli nic licząc na przebłysk indywidualności.
73 min. – Nawet Rumak pokręcił głową. Trener nie jest zadowolony z tej gry.
74 min. – Kolejna dobra interwencja w obronie Salamona. Na razie gra jak profesor.
74 min. – null Hotić za Kvekveskiriego i Ba Loua za Aliego.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Śląsk cały czas ma ten mecz pod kontrolą czekając na tą jedną jedyną kontrę.
80 min. – Lech od wielu minut prowadzi nieefektywny atak pozycyjny irytując złymi dośrodkowaniami.
81 min. – Na boisku leży jeden z piłkarzy gości, na dodatek rywale prowokują kibiców.
83 mim. – Płaski, celny strzał Szymczaka wyłapał bramkarz.
84 min. – Na trybunach i na boisku jest coraz bardziej nerwowo. Lech wciąż atakuje.
87 min. – Mrozek w porę wyszedł z bramki zapobiegając groźnej okazji dla rywala.
88 min. – Pachnie remisem oraz 5 kolejnym meczem Lecha ze Śląskiem bez wygranej.
90 min. – null Kontra Śląska, w której po płaskim strzale Mrozek być może ratuje nam chociaż punkt
90 min. – Sędzia doliczył 3 minuty.
90+3 min. – Zbyt slaby strzał Joela z wolnego. Bramkarz bez trudu złapał piłkę.
90+4 min. – Koniec. Lech tylko zremisował ze Śląskiem 0:0 i nie został liderem. Dzięki remisowi przynajmniej udało się utrzymać 3. miejsce.

null Sobota, 24 lutego 2024, godz. 17:30