Król Ishak daje nadzieję. Lech – Pogoń 1:0

O godzinie 15:00 na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 27. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Pogoni Szczecin. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 105 mecz z Pogonią na wszystkich frontach (niekorzystny ligowy bilans 27-28-28)
null 23 mecz z Pogonią od sezonu 2016/2017 (bilans 10-7-5 na korzyść Lecha)
null 5 kolejnych meczów Lecha z Pogonią u siebie bez wygranej (ostatnie zwycięstwo 9 czerwca 2020 – 4:0)
null Lech w 5 z 6 ostatnich meczów nie strzelił gola (trafił tylko z Wartą 2:0)
null Tylko 1 porażka Pogoni w ostatnich 12 meczach (ostatnia przegrana na wyjeździe 1 grudnia 2023 w Zabrzu)
null Pojedynek sąsiadów w tabeli (45 i 44 punkty) o 3. miejsce w tabeli po 27. kolejce

Pierwszy meldunek prosto z Bułgarskiej pojawi się na KKSLECH.com już o godzinie 13:30. Zapraszamy.

13:22 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na pierwszym od 15 marca przedmeczowym i meczowym raporcie prosto ze stadionu. Gramy dziś z Pogonią o 3. miejsce w tabeli, które 25 maja dałoby awans do europejskich pucharów. Liczy się TYLKO zwycięstwo!

13:22 – 7 kwietnia 2024 mamy iście letnie warunki. W tej chwili 80% murawy jest w słońcu, nad stadionem nie ma chmur, termometry wskazują aż +26 stopni. Lato wiosną.

13:23 – Za chwilę pierwsze fotki i skład Lecha, w którym będą zmiany.

13:24 – Piłkarze dotarli już na stadion rozpoczynając spacer po murawie.

13:30 – null

13:34 – Pogoń też już jest. Dłuższe zapoznanie się z murawą nie było potrzebne.

13:34 – Pogoń przyjechała tutaj 4 dni po dogrywce. Może to nie mieć znaczenia, już nieraz przekonaliśmy się, że drużyn będących w formie coś takiego nie osłabia. Lech musi dziś rozegrać dobre spotkanie, dużo lepsze od tego 1 października i 26 lutego.

13:40 – Na stadionie leci nowy utwór – „Czekam na wiatr co rozgoni” zespołu Maanam. To ma być nawiązanie do przyśpiewki o Pogoni?

13:47 – null Pękło 35 tysięcy uprawnionych do wejścia na stadion.

13:50 – Poniżej skład Lecha bez Marchwińskiego i Gholizadeha.

13:53 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Velde.

13:58 – Poniżej również skład Pogoni. Nie ma zbyt dużych rotacji.

14:00 – Dzisiejszy skład Lecha można uznać za eksperymentalny. Pierwszy raz od początku w tym roku gra Ishak, pierwszy mecz tej wiosny rozgra Sousa, a na prawą obronę wskoczył Czerwiński za słabego w Mielcu Pereirę.

14:05 – 55 minut do meczu. Mariusz Rumak walczy dziś o domowe przełamanie z Pogonią. Jako trener Lecha nie wygrał z tym rywalem w Poznaniu: 2 remisy, 2 porażki 1:2 i 0:1.

14:06 – Bramkarze obu ekip wyszli na rozgrzewkę.

14:20 – 40 minut przed meczem można przypomnieć czołówkę tabeli. Dziś wyniki meczów Lech – Pogoń i Legia – Jagiellonią mogą sporo namieszać.

1. Jagiellonia Białystok 51 pkt.
2. Śląsk Wrocław 50
3. Raków Częstochowa 45

4. Lech Poznań 45
5. Legia Warszawa 44
6. Pogoń Szczecin 44

14:22 – null W 22 ostatnich meczach pomiędzy obiema drużynami padły tylko 3 bezbramkowe remisy, ponadto w tych 22 spotkaniach rozegranych 2 frontach od sezonu 2016/2017 jedynie 7 razy zdarzyło się, aby w ciągu 90 minut gola strzelił zarówno Lech, jak i Pogoń.

14:34 – null Lech Poznań w ostatnich 10 meczach z Pogonią Szczecin u siebie na wszystkich frontach wygrał 6 razy.

14:39 – 21 minut:

14:46 – Spiker czyta składy.

14:53 – Hymn Lecha śpiewają kibice. W sektorze Pogoni na razie niewielu kibiców.

15:00 – Mecz rozpocznie się z opóźnieniem przez dym od stroboskopów.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – 15:06. Gramy! Mecz rozpoczął rywal.
2 min. – Początek dla Pogoni, która wywalczyła korner.
5 min. – Na razie mamy problem z utrzymaniem się przy piłce.
7 min. – Jakoś nie widać tej „piłkarskiej złości”, o której przed meczem znowu mówił Rumak.
9 min. – Dwa strzały. Jeden ze strony Lecha, drugi w odpowiedzi ze strony Pogoni. Interweniował tylko Cojocaru.
11 min. – Velde pokręcił na prawej stronie pola karnego, z tej akcji mamy korner.
14 min. – null Ufff. Wrzutka Grosickiego z prawej strony, strzał głową z kilku metrów i Mrozek tylko patrzył, jak leci piłka. Mamy mnóstwo szczęścia.
15 min. – Nic nie gramy.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Dramatycznie to wygląda, 0 pomysłu na grę. Co oni robili przez cały tydzień?
21 min. – Faul Murawskiego po kontrze Pogoni. Nie da się tego oglądać na razie. Piłkarze wyglądają jakby grali po swojemu.
25 min. – Lech nie wygląda na zespół grający o puchary. Czeka na kontrę, snuje się po murawie, wierzyć się nie chce w taką grę.
29 min. – null Najlepsza szansa dla Lecha. Velde wyłożył piłkę do Czerwińskiego, który chcąc uderzyć płasko podał do bramkarza.

null 31 – 45 minuta

32 min. – null Nie było spalonego, Pogoń miała świetną szansę, w której trafiła tylko w boczną siatkę.
33 min. – Słaby strzał Murawskiego z daleka pewnie wyłapał Cojocaru.
35 min. – Korner dla Lecha, po którym piłkarze domagają się karnego za zagranie piłki ręką.
35 min. – Nie ma jedenastki, był drugi i zmarnowany korner.
38 min. – Tym razem będzie rzut rożny dla Pogoni po bombie Kurzawy z daleka.
39 min. – Kontra Lecha, a konkretnie Ba Loua prawą stroną, który lewą nogą źle dograł na drugą flankę.
41 min. – Ba Loua wymanewrował 3 rywali i oddał strzał, który został przyblokowany.
43 min. – null Kontra Pogoni, po której uratował nas Mrozek broniąc strzał z paru metrów.
45 min. – Sędzia doliczył minutę do I połowy.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Gramy dalej. Remis nic nam nie daje, oddali tylko Lecha od Europy.
46 min. – W Kotle jest transparent „Na Rumaku do tartaku”.
47 min. – Prostopadłe podanie Ba Loua do Ishaka, lekki strzał po ziemi wyłapał bramkarz.
48 min. – Rzut rożny dla Pogoni zakończony niecelnym strzałem głową.
53 min. – null Nieporozumienie w linii obrony, które mogła wykorzystać Pogoń. Piłkę po obronionym strzale przez Mrozka wybił jeszcze jeden z piłkarzy.
55 min. – Następny fart. Tym razem po kolejnym strzale głową.
59 min. – Wygrana Lecha w tym meczu nie byłaby logiczna.
60 min. – null Salamon blokuje strzał Kolourisa i doznaje urazu. Na szczęście wstał.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Błąd w wyprowadzeniu piłki, błąd Mrozka i Murawskiego, do siatki w świetnej okazji nie trafił Ulvestad.
62 min. – null Kvekveskiri za Sousę.
67 min. – Lech wygląda gorzej niż przed przerwą.

68 min. – Kolejny strzał Pogoni. Na razie wynik 0:0 wydaje się być dobrym rezultatem.
71 min. – Lech ma chęci, ale nie ma umiejętności.
74 min. – null Pereira za Czerwińskiego i Szymczak za Velde.

null 76 – 90 minuta

77 min. – GOOOOOL!!!!! 1:0!!!! Miękkie dośrodkowanie Pereiry, zgranie piłki głową przez Salamona, Ishak jest tam, gdzie musi być napastnik i mamy w końcu prowadzenie! 1:0! BRAWO!

null Ishak
null Salamon

80 min. – Akcja Lecha, w której straciliśmy piłkę szkoda.
81 min. – Mrozek paruje piłkę na bok! Na szczęście nikt nie dobił.
83 min. – Ajjjj. Trzech piłkarzy w polu karnym, ale nikt nie zamknął akcji! Mogło być 2:0.
87 min. – Mądrze gramy trzymając piłkę. Czas ucieka, czas działa na naszą korzyść.
89 min. – null Dziuba za Ba Loua.
90 min. – Sędzia doliczył 5 minut.
90+2 min. – Dwa rzuty rożne Pogoni w samej końcówce. Jest nerwowo.
90+5 min. – Koniec! Nie był to dobry mecz, ale 3 punkty zostają w Poznaniu. Lech odzyskuje 3. miejsce i ma 3 punkty przewagi nad Rakowem.

null Niedziela, 7 kwietnia 2024, godz. 15:00