Tak Lech strzelał i tracił latem

Latem podczas letnich sparingów w trakcie przygotowań do rundy jesiennej, piłkarze Lecha Poznań zaliczyli bilans 2-1-1, gole: 7:3. Dla Kolejorza strzelało w sumie trzech zawodników.


Po trzy bramki zdobyli Łukasz Teodorczyk i Dariusz Formella, a jedno trafienie dołożył jeszcze Kasper Hamalainen, który zaczął strzelanie tego lata. „Teo” strzelał głową, prawą nogą i lewą nogą, zaś Formella wszystkie gole zanotował po uderzeniach z prawej nogi.

Lechici aż pięć z siedmiu goli zaliczyli w drugich połowach z czego aż trzy między 71 a 80. minutą gry. Pięć bramek padło z akcji, jeden z kontry i jeden po stałym fragmencie gry. Królem asyst został Gergo Lovrencsics (3), a drugi był Kasper Hamalainen (2 asysty).

Natomiast tego lata poznaniacy stracili tylko trzy bramki, ale wszystkie trafienia dają do myślenia, bowiem padły one pomiędzy 52 a 59. minutą meczów sparingowych. Poniżej dokładne statystyki jak Lech Poznań strzelał i tracił gole latem 2013.

Minuty i strzelone gole w zimowych sparingach:

01 – 10 – 0
11 – 20 – 1
21 – 30 – 1
31 – 40 – 0
41 – 50 – 0
51 – 60 – 0
61 – 70 – 1
71 – 80 – 3
81 – 90 – 1

Strzelcy goli w letnich sparingach:

3 gole – Łukasz Teodorczyk, Dariusz Formella
1 gol – Kasper Hamalainen

Tak padały gole w letnich sparingach:

Lech – Wisła 1:1

68 min. – Akcja paru zawodników. Piłka wędruje z prawej na lewą stronę. W polu karnym Gergo Lovrencsics zgrał ją głową do Kaspera Hamalainena, który przyjął futbolówkę i na spokoju wpakował ją tuż przy słupku. – (gol z akcji)

Lech – Wisła 2:1

71 min. – Strata Wisły w środkowej strefie. Trzy podania z klepy w tym ostatnie Kaspera Hamalainena i Dariusz Formella płaskim strzałem po długim rogu zdobywa gola. – (gol po szybkiej kontrze)

Lech – Wisła 3:1

78 min. – Szybka akcja Lecha. Piłkę z prawej strony pola karnego na środek zagrywa Kaspera Hamalainen, a Dariusz Formella czubkiem buta uderzeniem tuż przy słupku zdobywa gola – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 1:0

17 min. – Szymon Drewniak prostopadle zagrywa ze środka do Łukasza Teodorczyka. Ten strzela z lewej nogi, piłka odbija się od obu słupków i wpada do bramki – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 2:0

29 min. – Gergo Lovrencscis mija paru rywali na prawej stronie, przedziera się i podaje na środek, gdzie tylko nogę dokłada Łukasz Teodoczyk – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 3:1

71 min. – Dośrodkowanie z prawej strony Gergo Lovrencsicsa wprost na głowę Łukasza Teodorczyka. Napastnik Lecha po długim rogu zdobywa hat-tricka – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 4:1

85 min. – Odchodzące dośrodkowanie z prawej strony po rzucie rożnym. Formella przyjmuje piłkę i strzałem prawą nogą posyła futbolówkę do siatki obok zaskoczonego bramkarza – (gol po stałym fragmencie

Minuty i stracone gole w letnich sparingach:

01 – 10 – 0
11 – 20 – 0
21 – 30 – 0
31 – 40 – 0
41 – 50 – 0
51 – 60 – 3
61 – 70 – 0
71 – 80 – 0
81 – 90 – 0

Tak zostały stracone gole w letnich sparingach:

Lech – Wisła 0:1

52. minuta – Faul Linettego na Bunozie i rzut karny na gola zamienił Rafał Boguski. Napastnik Wisły lekko strzelił w środek bramki, a Maciej Gostomski poszedł w prawo. – (gol z rzutu karnego)

Lech – Hapoel 0:1

59. minuta – Dobre dośrodkowanie z prawej strony do którego najwyżej wyskoczył Shechter i głową po długim rogu nie dał szans Krzysztofowi Kotorowskiemu. W tej sytuacji trochę źle byli ustawieni środkowi obrońcy. – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 2:1

58. minuta – Przypadkowa akcja Duńczyków. Vingaard przyjmuje piłkę na kilkunastym metrze od bramki i płaskim strzałem przy słupku zdobywa gola. Bramka wędruje na konto Jasmina Buricia, który takie uderzenie powinien obronić. – (gol z akcji)

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


10 komentarzy

 1. Al pisze:

  Lech negocjuje przejęcie Calisii II wraz z długami na sumę 200 tyś zł .

 2. 4o pisze:

  3 gole stracone w tym samym przedziale 10. minut.
  Może jakiś brak koncentracji.
  Fajnie, że Lech cisnął do ostatniej minuty, a w dodatku sam nie tracił.
  Tych sttaconych bramek mogłoby równie dobrze nie być, bo te wzięły się bardziej z niczego.

 3. aliz pisze:

  @ Al
  Jeśli to prawda – to byłoby super!!! III liga zbyt nisko i uważam, że nie dla rezerw Lecha. Lech jeśli już – to musi mieć drużynę co najmniej w drugiej lidze. To i tak dwie klasy niżej niż pierwszy skład!!!

  Jeśli chodzi o stratę goli w tym samym przedziale czasowym – z reguły jest to czas gdy w „normalnym” meczu dochodzi do zmian w zespole – poza tym wiadomo to były sparringi i trzeba by zobaczyć co było powodem tej chwilowej dekoncentracji…
  Jesli chodzi o zdobyte gole – jakoś tak się utarło, że druzyna która chce wygrać mecz , to po 30min. gry powinna już strzelić bramkę i dołożyć co najmniej jedną powyźej 60 min. meczu. I tak to widać w sparringach Lecha. Wówczas można mówić ,że druzyna jest stabilnie mocna… ale to tylko teoria :-))

 4. aliz pisze:

  Jeszcze raz napiszę – BRAWO MŁODZIEŻ!!!!! To przyszłość klubu i widać już efekty dobrego szkolenia, ale MUSZĄ BYĆ DOBRZE WPROWADZANI. Wiadomo, że pierwszy skład nie jest z gumy i nie może puchnąć do niebotycznych rozmiarów – więc tam powinni dostać się najlepsi. Przyjdzie taki czas, że starsi i tak będą musieli ustąpić, więc dobrze by było aby przynajmniej po jednym zawodniku na pozycji było z młodych (tak lekko licząc jakieś 6 osób).Poza tym jest jeszcze drużyna rezerw oraz ewentualne wypożyczenia lub sprzedaż. Lech i tak jest już rozpoznawalną marką – więc nikogo nie powinno dziwić, że mocniejsze kluby z Europy będą drenować nie tylko I skład, ale też i młodzieżowców. Tak to już jest, bo kto bogatemu zabroni???

 5. Kosi pisze:

  Oby Formella chociaz jedna bramke strzelil jesienia. Chyba nikt sie nie spodziewal, ze bedzie tak skuteczny w sparingach

 6. wosiu pisze:

  Pieniadze splywaja jak woda – za transfery,od sponsorow od platform cyfrowych a transferow nie ma brak napastnika

 7. badelj pisze:

  Cieszą bramki Formelli i Teodorczyka . Mam nadzieję , że Teo się odblokuje. Co do Formelli to on jest jeszcze młody , ma dopiero 18lat , ale mam nadzieję że już jesienią coś ugra.

 8. Versoo pisze:

  wosiu – Sluszna uwaga. Ja sie dziwie, ze jeszcze ktos chce ich sponsorowac

 9. Lechita pisze:

  Mam nadzieje, ze Teo przelamal sie juz na dobre. Czas wielki by zaczal grac jak w Poloniii

 10. sedd pisze:

  Na razie przebil Polonie. Tam chyba hat-tricka nie strzelil