Tak Lech strzelał i tracił latem

Latem podczas letnich sparingów w trakcie przygotowań do rundy jesiennej, piłkarze Lecha Poznań zaliczyli bilans 2-1-1, gole: 7:3. Dla Kolejorza strzelało w sumie trzech zawodników.

Po trzy bramki zdobyli Łukasz Teodorczyk i Dariusz Formella, a jedno trafienie dołożył jeszcze Kasper Hamalainen, który zaczął strzelanie tego lata. „Teo” strzelał głową, prawą nogą i lewą nogą, zaś Formella wszystkie gole zanotował po uderzeniach z prawej nogi.

Lechici aż pięć z siedmiu goli zaliczyli w drugich połowach z czego aż trzy między 71 a 80. minutą gry. Pięć bramek padło z akcji, jeden z kontry i jeden po stałym fragmencie gry. Królem asyst został Gergo Lovrencsics (3), a drugi był Kasper Hamalainen (2 asysty).

Natomiast tego lata poznaniacy stracili tylko trzy bramki, ale wszystkie trafienia dają do myślenia, bowiem padły one pomiędzy 52 a 59. minutą meczów sparingowych. Poniżej dokładne statystyki jak Lech Poznań strzelał i tracił gole latem 2013.

Lech – Wisła 1:1

68 min. – Akcja paru zawodników. Piłka wędruje z prawej na lewą stronę. W polu karnym Gergo Lovrencsics zgrał ją głową do Kaspera Hamalainena, który przyjął futbolówkę i na spokoju wpakował ją tuż przy słupku. – (gol z akcji)

Lech – Wisła 2:1

71 min. – Strata Wisły w środkowej strefie. Trzy podania z klepy w tym ostatnie Kaspera Hamalainena i Dariusz Formella płaskim strzałem po długim rogu zdobywa gola. – (gol po szybkiej kontrze)

Lech – Wisła 3:1

78 min. – Szybka akcja Lecha. Piłkę z prawej strony pola karnego na środek zagrywa Kaspera Hamalainen, a Dariusz Formella czubkiem buta uderzeniem tuż przy słupku zdobywa gola – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 1:0

17 min. – Szymon Drewniak prostopadle zagrywa ze środka do Łukasza Teodorczyka. Ten strzela z lewej nogi, piłka odbija się od obu słupków i wpada do bramki – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 2:0

29 min. – Gergo Lovrencscis mija paru rywali na prawej stronie, przedziera się i podaje na środek, gdzie tylko nogę dokłada Łukasz Teodoczyk – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 3:1

71 min. – Dośrodkowanie z prawej strony Gergo Lovrencsicsa wprost na głowę Łukasza Teodorczyka. Napastnik Lecha po długim rogu zdobywa hat-tricka – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 4:1

85 min. – Odchodzące dośrodkowanie z prawej strony po rzucie rożnym. Formella przyjmuje piłkę i strzałem prawą nogą posyła futbolówkę do siatki obok zaskoczonego bramkarza – (gol po stałym fragmencie

Lech – Wisła 0:1

52. minuta – Faul Linettego na Bunozie i rzut karny na gola zamienił Rafał Boguski. Napastnik Wisły lekko strzelił w środek bramki, a Maciej Gostomski poszedł w prawo. – (gol z rzutu karnego)

Lech – Hapoel 0:1

59. minuta – Dobre dośrodkowanie z prawej strony do którego najwyżej wyskoczył Shechter i głową po długim rogu nie dał szans Krzysztofowi Kotorowskiemu. W tej sytuacji trochę źle byli ustawieni środkowi obrońcy. – (gol z akcji)

Lech – FC Nordsjælland 2:1

58. minuta – Przypadkowa akcja Duńczyków. Vingaard przyjmuje piłkę na kilkunastym metrze od bramki i płaskim strzałem przy słupku zdobywa gola. Bramka wędruje na konto Jasmina Buricia, który takie uderzenie powinien obronić. – (gol z akcji)