Przed meczem: Lech – Śląsk

Za 3 dni w piątek, 7 grudnia, o godzinie 20:30 w ostatnim domowym meczu w 2018 roku Lech Poznań zmierzy się z grającym w kratkę Śląskiem Wrocław. WKS to zespół nieobliczalny. Potrafi wygrać wysoko 5:0 czy 4:0, by później tak samo wysoko przegrać i to przed własną publicznością. Ekipa Tadeusza Pawłowskiego na wyjeździe nie przegrała od połowy września.

Śląsk Wrocław sezon 2018/2019 zaczął od zdobycia 4 punktów. Później było różnie, przeważnie słabo, a na dodatek przyszła jeszcze porażka w derbach z Zagłębiem w Lubinie aż 0:4. Śląsk to jednak zespół nieobliczalny. Po tamtej przegranej wygrał w lidze z Piastem Gliwice u siebie 4:1, w Pucharze Polski 3:0 czy sprał Jagę w Białymstoku aż 4:0. Śląsk Wrocław umiał też ograć wysoko na wyjeździe Miedź Legnica rezultatem 5:0, by tydzień później ulec u siebie Wiśle Płock 0:3.

Piątkowy rywal Lecha Poznań w 4 ostatnich kolejkach ugrał tylko 2 oczka. Dziś niespodziewanie uległ w Pucharze Polski ekipie Miedzi Legnica 0:1, choć nieco ponad miesiąc temu rozbił ją na wyjeździe różnicą 5 goli. Licząc dzisiejszy mecz we Wrocławiu zespół Śląska ma na swoim koncie 5 domowych porażek z rzędu. Za to na wyjeździe nie przegrał od 14 września, czyli od derbów z Zagłębiem w Lubinie.

WKS po 17. kolejkach z 17 punktami na swoim koncie i bilansem 4-5-8, bramki: 25:25 zajmuje dopiero 13. miejsce w ligowej tabeli. Śląsk poza Wrocławiem zanotował bilans 2-4-2, gole: 17:13, który jest dużo lepszy od tego domowego – 2-1-6, 8:12. Najlepszym strzelcem piątkowego przeciwnika Kolejorza z 10 trafieniami jest były lechita, Marcin Robak. Początek meczu w Poznaniu 7 grudnia o 20:30. 5 sierpnia „niebiesko-biali” triumfowali we Wrocławiu 1:0 co było ich ostatnim zwycięstwem na wyjeździe.