Trener liczy na 3 punkty

Jutro wieczorem po niespełna 2 tygodniach przerwy spowodowanej trzecią i ostatnią tej jesieni przerwą na kadrę, piłkarze Lecha Poznań wrócą do ligowych zmagań. Według trenera Kolejorza, Dariusza Żurawia rozpędzoną obecnie ekipę Piasta Gliwice da się pokonać, choć dopiero dziś „niebiesko-biali” po raz pierwszy od kilkunastu dni będą ćwiczyć w komplecie.O nieudanym meczu z Olimpią

„Mecz rezerw był dla nas mikrocytem treningowym. Szanse otrzymali zawodnicy, którzy dotąd grali mniej. Chcieliśmy zakończyć ten mikrocykl treningowy meczem. Gra na pewno mogła i powinna być lepsza, ale zrealizowaliśmy plan, który sobie założyliśmy.”

O Piaście

„Piast to Mistrz Polski. Zespół doświadczony, wyrachowany, który nie potrzebuje wiele sytuacji, by strzelić bramkę. Piast długo gra w tym samym zestawieniu. Zawodników, którzy odeszli zastąpili doświadczeni piłkarze. Piasta da się pokonać. Są w grze tej drużyny momenty, które da się wykorzystać .Spróbujemy to zrobić, zaskoczyć Piasta taktycznie i wygrać.”

O grze

„Musimy być bardzo czujni, bo doświadczone drużyny wiedzą, jak wykorzystać naszą grę. Na pewno zagramy ofensywnie, o zwycięstwo, cały czas pracujemy nad fazami przejściowymi, nad defensywą i mam nadzieję, że jutro nasza gra będzie dobrze wyglądała.”

O problemach z przygotowaniami do meczu

„Cieszymy się, że mamy dużo reprezentantów w różnych kategoriach wiekowych, ale z drugiej strony w przerwach na kadrę mamy trudniejszy moment. Dopiero dziś będziemy trenować w pełnym składzie. Na szczęście wszyscy są zdrowi oraz gotowi do gry. Fizycznie nie powinnyśmy mieć problemów.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 19

 1. 07 pisze:

  0-3 po co się rozpisywać. Piast był do ogrania na inaugurację, Od tego czasu się pozbierał i wygląda coraz lepiej – zupełnie odwrotnie Lech.

 2. MARCINzKALISZA pisze:

  ,,Trener liczy ma 3 punkty” oby się tylko nie przeliczył jak to już nie raz bywało.

 3. Piknik pisze:

  Lech jest bez formy, dodatkowo piłkarze Lecha porozjeżdżali się po świecie w ramach grania w poszczególnych reprezentacjach. Trzy punkty dla Lecha by było dużą niespodzianką, także trener jest sporym optymistą, w końcu drużyna z Gliwic po cichu pewnie zaczyna myśleć o próbie obrony mistrzowskiego tytułu. Piast jest w gazie, a z drugiej strony co miał powiedzieć pan Żuraw: „No dobra zdajemy sobie że nie mamy szans i właściwie to już teraz wiemy, że przegramy ten mecz”. Aktualny MP jest faworytem, ale Lech na pewno nie powinien ułatwić przeciwnikowi zadania. A może Kolejorz w końcu wygra bukmacherzy w to wierzą stawiając raczej na gospodarzy meczu. W sprawie wypowiedzi trenera, pan Żuraw mógłby ewentualnie jeszcze po prostu milczeć przed piątkowym spotkaniem w końcu podobno mowa jest srebrem a milczenie złotem.

 4. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Wyśmiałem wczoraj jednego ze swoich kolegów, który stwierdził, że ludzie odpowiedzialni za terminarz próbując forować Legię, dają Lechowi piątkowy termin po przerwie reprezentacyjnej i w ten sposób utrudniają nam zadanie walki o MP. Stwierdzenie być może po części jest poprawne, ale skąd pomysł, że Lecha ktoś traktuje poważnie w walce o tytuł- nie mam bladego pojęcia :) Jeśli już kogoś można osłabiać w walce o mistrza, to nie Lecha, a Piasta (który akurat reprezentantów krajów specjalnie nie ma).
  Swoją drogą, bez względu na końcowy rezultat, Piastowi należy się spory szacunek. Zarządzanie sukcesem to jedna z największych bolączek w polskiej piłce, wystarczy spojrzeć na nas i nieszczęsny 2015. Szczerze mówiąc, byłem przekonany, że Piast „skonsumuje sukces”, dokona wyprzedaży i zakończy obecne rozgrywki w drugiej połowie tabeli. Po części tak się stało, ale zespół pozostał mocny i również w bieżących rozgrywkach liczy się w walce o MP.

 5. Bart pisze:

  Trener liczy ma 3 punkt i chce zaskoczyć Piasta taktycznie? A niby czym jeden z najbardziej przewidywalnych zespołów ekstraklasy może zaskoczyć Piasta. W żadno zaskoczenie ani w żadne 3 punkty nie wierzę. Remis to już będzie niespodzianka.

 6. deel pisze:

  No dobrze. Powiedział, że liczy na 3 punkty, ale nie powiedział w ilu meczach. Może chodziło o zdobycz do końca roku?

 7. Ostu pisze:

  Żuraw dostosował się do poziomu i realności wypowiedzi Rząsy…
  Jeszcze tylko niech otworzy paszczę Piotruś…
  Bo myślę, że Gargamel już nigdy ryja nie rozdziawi…

  • Ostu pisze:

   p.s. „mecz był dla nas mikrocyklem treningowym”…
   No tak – oni dochodzą do formy grając coraz gorzej…
   Ja pierdolę…
   Co za bzdury…
   Powtórzę to co już pisałem
   – drużyna w stanie rozkładu…
   – sztab trenerski bredzi bez związku…
   – klub na drodze upadku…
   A ten debil mówi coś o 3 punktach…
   I jeszcze jedno – w Poznaniu pada i padać będzie jutro – jak myślicie, czy ta murawa będzie NAPRAWDĘ nadawać się do gry…?!
   Zresztą murawa i podejście operatora stadionu do tejże to pokaż ignorancji i całkowitego braku profesjonalizmu…
   Jak zresztą WSZYSTKO…
   – klub w stanie rozkladu

 8. Didavi pisze:

  Chyba trener Piasta, bo my trenera nie mamy.

 9. Max Gniezno pisze:

  Kończ Waść. Wstydu oszczędź.
  Miej honor.
  Odejdź.
  Nie kompromituj się.

  Panie trenerze rozumiem prestiżowa posada, solidna wypłata, ale proszę zrozumieć że to zadanie przerosło Pana podobnie jak poprzedników Pana Mariusza i Pana Ivana. Jest Pan marionetką Pana Piotra bez wpływu na skład meczowy i politykę transferową. Nie uczy się Pan na błędach i nie wyciąga właściwych wniosków. Zespół kierowany przez Pana nie opanował żadnych schematów taktycznych poza klepaniem gały od Pana Kebaba do obrońców i nazad.
  W klubie potrzebny na zaraz trener przez duże T plus ogarnięty dyrektor sportowy. KLIMCZAK OUT. RUTKOWSKI jak już jest niech zostanie Prezesem i weźmie całą odpowiedzialność na siebie, no tak zapomniałem że rządzenie z drugiego rzędu to brak odpowiedzialności.
  Ostatni moment, zaraz nie będzie tu już czego zbierać. Będzie 1500 kibiców na każdym meczu i walka o byt w jednej z najgorszych lig w Europie.
  Nie wiem czy oglądać jutro mecz. Ponoć zdrowie jest najważniejsze.

 10. robgal1 pisze:

  Nawet brakuje chęci do komentowania tych bredni. Panie Żuraw, jeśli Pan wierzy
  to dobrze, bo wiara w swoich ludzi to coś cennego. Mam tylko pytanko na jakiej
  podstawie, bo chyba nie po tym świetnym meczu z Olimpią. Natomiast jeśli Pan liczy to raczej matematyczka lub matematyk uczący Pana matmy był kiepski. Jak ja się cieszę że jadę do siostry na urodziny.

 11. Pawel68 pisze:

  Cyt.:O PLANACH KADROWYCH
  Dariusz Żuraw: Kibice zdziwiliby się, ilu zawodników wytypowanych przez dział skautingu mam teraz do obejrzenia na wideo. Robimy to pod kątem najbliższej zimy, ale także letniego okna transferowego i są to piłkarze na różne pozycje, bo nie chcemy być zaskoczeni, gdyby zdarzyły się odejścia zawodników z naszego zespołu.Ja się już kurwa boję co te niedojdy sprowadzą?Ponoć Nicki Nielsen jest wolny?K….brak słów co się w tym klubie odpierdala!

 12. Gorac pisze:

  Zgodnie z „logiką” naszej ekstraklapy Lech wygra to jedną bramką. ;))

 13. Michu87 pisze:

  Żuraw liczy na 3 pkt? Panie trenerze liczyć to można kapsle piwa w swojej kolekcji. Boże jak widzę tego grzecznego bezjajecznego trenera to mnie klepie. Macie zapierdalać po te 3 pkt, a nie liczyć na cud.

Dodaj komentarz