Praca trenera wyżej oceniana

Niezłe mecze Lecha Poznań na początku rundy wiosennej sezonu 2019/2020 sprawiły, że trener Dariusz Żuraw zaczął cieszyć się większym zaufaniem i sympatią kibiców Kolejorza, którzy często nie do końca byli przekonani do pracy szkoleniowca. Żuraw tej wiosny często był chwalony w różnych dyskusjach. Zaczął również zbierać wyższe oceny za to co robi.Wiosną 2020 internauci KKSLECH.com wyżej ocenili pracę Dariusza Żurawia niż poziom meczu łącznie 2 razy. Było to po spotkaniu z Górnikiem Zabrze 4:1 oraz z Wisłą Kraków 1:1. Tej wiosny trener za swoją pracę dostał od kibiców kolejno: 4, 3, 5, 4, 5 i 4, natomiast poziom spotkań Kolejorza był oceniony odpowiednio na: 4, 3, 5, 4, 4 i 3.

Aż po 12 meczach z 29 w sezonie 2019/2020 trener Żuraw za to co robił dostał czwórkę. Zebrał też trzy piątki za mecz z Wisłą Płock 4:0 i niedawne 2 wspomniane z Górnikiem oraz z Lechią. Do tej pory najwięcej razy (11) mecze Kolejorza zostały uznane przez kibiców za dobre.

Najwyżej internauci KKSLECH.com ocenili poziom pojedynku Lecha Poznań z Wisłą Płock 4:0 i z Lechią Gdańsk 2:0 w którym „niebiesko-biali” zanotowali rekordowe statystyki. Według ocen najgorszym spotkaniem w wykonaniu Kolejorza w tym sezonie była konfrontacja z Zagłębiem Lubin 1:2.Oceny pracy trenera Dariusza Żurawia wystawione przez internautów KKSLECH.com w sezonie 2019/2020:

Ocena 1 – 6
Ocena 2 – 5
Ocena 3 – 3
Ocena 4 – 12
Ocena 5 – 3
Ocena 6 – 0

(4) Piast – Lech 1:1
(5) Lech – Wisła P. 4:0
(4) ŁKS – Lech 1:2
(2) Lech – Śląsk 1:3
(3) Arka – Lech 0:0
(4) Raków – Lech 2:3
(1) Lech – Cracovia 1:2
(1) Lechia – Lech 2:1
(2) Lech – Jagiellonia 1:1
(3) Chrobry – Lech 0:2 (PP)
(4) Górnik – Lech 1:3
(4) Lech – Wisła 4:0
(1) Legia – Lech 2:1
(1) Lech – Zagłębie 1:2
(4) Resovia – Lech 0:4 (PP)
(2) Pogoń – Lech 1:1
(1) Lech – Korona 0:0
(4) Lech – Piast 3:0
(4) Wisła P. – Lech 0:2
(2) Stal – Lech 0:2 (PP)
(4) Lech – ŁKS 2:0
(2) Śląsk – Lech 1:1
(1) Lech – Arka 1:1

(4) Lech – Raków 3:0
(3) Cracovia – Lech 2:1
(5) Lech – Lechia 2:0
(4) Jagiellonia – Lech 1:1
(5) Lech – Górnik 4:1
(4) Wisła – Lech 1:1

Oceny poziomu meczów Lecha Poznań wystawione przez internautów KKSLECH.com w sezonie 2019/2020:

Ocena 1 – 1
Ocena 2 – 9
Ocena 3 – 6
Ocena 4 – 11
Ocena 5 – 2
Ocena 6 – 0

(3) Piast – Lech 1:1
(5) Lech – Wisła P. 4:0
(4) ŁKS – Lech 1:2
(4) Lech – Śląsk 1:3
(4) Arka – Lech 0:0
(4) Raków – Lech 2:3
(2) Lech – Cracovia 1:2
(2) Lechia – Lech 2:1
(2) Lech – Jagiellonia 1:1
(3) Chrobry – Lech 0:2 (PP)
(4) Górnik – Lech 1:3
(4) Lech – Wisła 4:0
(2) Legia – Lech 2:1
(1) Lech – Zagłębie 1:2
(3) Resovia – Lech 0:4 (PP)
(2) Pogoń – Lech 1:1
(2) Lech – Korona 0:0
(4) Lech – Piast 3:0
(3) Wisła P. – Lech 0:2
(2) Stal – Lech 0:2 (PP)
(4) Lech – ŁKS 2:0
(2) Śląsk – Lech 1:1
(2) Lech – Arka 1:1

(4) Lech – Raków 3:0
(3) Cracovia – Lech 2:1
(5) Lech – Lechia 2:0
(4) Jagiellonia – Lech 1:1
(4) Lech – Górnik 4:1
(3) Wisła – Lech 1:1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <11 komentarzy

 1. J5 pisze:

  Wyższa ocena pracy trenera w ostatnich meczach spowodowana jest głównie tym, że trener zaczął popełniać coraz mniej błędów, a jego praca zaczęła przynosić coraz lepsze rezultaty, oraz piłkarze zaczęli wreszcie rozumieć to o co chodzi trenerowi. Cieniem zarówno na ocenach trenera jak i gry drużyny kładzie się słaba jakość pracy zarządu, co powoduje braki dobrych graczy na kilku pozycjach, w szczególności na ławce rezerwowych. Może to oczywiście latem nadrobić, ale nie wiadomo w jakiej kondycji są finanse klubu, i na co będzie Lecha stać bez względu na kwoty za transfer prawdopodobnie Jóżwiaka. Wroniarze już się chyba przekonali, że bez jakości nie ma wyników nie tylko w pierwszej drużynie, ale i w drużynach młodzieżowych. Problem tkwi w tym ile zarząd będzie chciał wydać na wzmocnienia, i w związku z tym jakie będzie miał cele sportowe. A to już będzie dużą zagadką

  • Ostu pisze:

   Nic nie będzie chciał wydać na wzmocnienia…
   Wszystkie wpływy transferowe – o ile takie w ogóle będą w zaistniałej sytuacji – zostaną przeznaczone na zasypanie dziury budżetowej oraz na zapewnienie finansowania na kolejny sezon…
   Popatrz na Mioduskiego, który już płacze…
   On sobie założył że w tym sezonie to już MUSI być MP i MUSI awansować przynajmniej do 3 rundy eliminacji do LM – bo mimo bardzo dobrej sprzedazy w tym sezonie to legła w dalszym ciągu ma około 30 mln długów…
   I myślisz, że Mioduski po raz trzeci pożyczy klubowi swoją własną kasę…?

   • J5 pisze:

    No też nie wierzę w dobre transfery, co chyba zbyt delikatnie zasugerowałem. Środki zostaną przejedzone, tym bardziej po tej niespodziewanej marcowej przerwie. Zagadką będzie to jak Kolejorz będzie wyglądał jesienią

   • inowroclawianin pisze:

    Fajnie gdyby sezon został unieważniony, wtedy legła bez MP i coraz większe problemy finansowe. Mioduski ponoć ostatnio mówił, że są w bardzo trudnej sytuacji.

  • Grossadmiral pisze:

   To wszystko zależy ale raczej nie ma co się nastawiać na wielkie transfery jak tak dalej pójdzie jedynie możemy skorzystać na problemach innych którzy będą w jeszcze gorszej sytuacji ekonomicznej i tak może trochę głupio zabrzmi ale to chyba dobrze że nie ściągneli napastnika i skrzydłowego bo pol roku kasa płacona praktycznie za darmo

  • Pawelinho pisze:

   W kwestii transferów to w Lechu skończy się tylko i wyłącznie na powrocie piłkarzy z wypożyczeń, odejściu Gytkjaera oraz przyjściu Czerwińskiego. Na nic więcej bym nie liczył tzn nie liczyłbym na bardziej poważne wzmocnienia, gdyż takowe są potrzebne na kilku pozycja m.in napastnika.

 2. Przemo33 pisze:

  Trener radzi sobie dobrze w obecnej sytuacji i robi co może, widać że bardzo się stara i ma faktycznie pomysł na klub. Mimo widocznego braku co najmniej kilku piłkarzy z lepszą jakością na niektórych pozycjach wyciska z drużyny obecnie chyba maks ich możliwości,a przecież może być zawsze lepiej. Nie byłem zbyt pozytywnie do Żurawia nastawiony, chciałem innego, lepszego trenera, ale muszę przyznać, że jak na razie wykonuje swoją pracę dobrze i oby tak dalej. Ciekawe, jak to będzie wyglądać latem i jak poradzi sobie trener ze stratą czołowych graczy jak np Gytkjaer, bo to też dużo powie o nim. Oczywiście byłoby dużo lepiej, jednak trzeba pamiętać, że mamy beznadziejny zarząd z Piotrusiem na czele, który nie potrafi zwykle wzmocnić drużyny jak należy. Zamiast ułatwić pracę trenerowi, to robią mu tylko pod górkę. W każdym razie życzę mu powodzenia w dalszej pracy i wszystkiego dobrego. Przede wszystkim jak najwięcej spokoju i cierpliwości do zarządu, zwłaszcza Piotrusia…

 3. MaPA pisze:

  Nie oczekujmy jakichś spektakularnych transferów latem do Lecha.Raczej sytuacja będzie podobna do lata 2019.Znowu odejdzie 40% zawodników(koniec kontraktów,sprzedaż) i rolą Żurawia będzie budowa następnego Lecha na następny sezon i tak dalej.Za komuny był taki Order Budowniczych PRL a Żuraw pracując w Lechu dosłuży się Orderu Budowniczego Lecha.Przez najbliższe lata właśnie tak będzie wyglądać Lech.

 4. 100h2o pisze:

  Powiedzcie wyrażnie. Żuraw robi DOBRĄ robotę! No i do tego wybrał sobie DOBRYCH wspólpracowników. Lechowi potrzebny był ( a teraz to wręcz skarb) trener realista nie opowiadający bajek i „nie chodzący po wodzie”. Trener PRACUJĄCY w Poznaniu a nie na jakiejś innej planecie. Brak transferów okazuje się strzałem w dychę! Ot trzeba mieć nieco „zezowatego szczęścia”. Lech nie zapłacił KGHM bejmów i doczeka się Czerwińskiego za free. Niestety teraz Excel zacznie rządzić ! Czy Wam się podoba czy nie.
  „Odkrywcom Ameryki” przypomnę, że od początku tego sezonu popierałem to co robi Żuraw. Ci co czytają artykuły i posty tutaj wiedzą co i jak. Bo praca a nie tylko pieprzenie „o wyciąganiu wniosków i pracy, pracy” daje ZAWSZE wymierne korzyści. Amen …. :-)

 5. Piasek pisze:

  U trenera Żurawia na przestrzeni miesięcy uwypukla się jedna ogromna zaleta. Podczas konferencji czy wywiadów mówi prosto, do rzeczy i przede wszystkim realnie ocenia rzeczywistość. Jak swój chłop, który twardo stąpa po ziemi. Zestawiając to np. z pierdoleniem Nawałki, to różnica jest kolosalna. Pamiętam, że za czasów tego drugiego często powtarzała się sytuacja, gdy padało konkretne pytanie, a ten krążył gdzieś tam po swojej orbicie. Dziennikarz o „rybie”, a ten o „grzybie”.

 6. inowroclawianin pisze:

  Lech gra ładnie, młodzi się rozwijają, jak wchodzą z ławki to robią liczby więc zadowolenie z pracy trenera rośnie. Gdyby zarząd w końcu zaczął mu pomagać to mogłoby być super.