Już wszystkie kluby Ekstraklasy ze zgodą na treningi (akt.)

W środę, 6 maja ekstraklasowe kluby otrzymują wyniki dodatkowych badań na obecność koronawirusa. Wiele z nich jest dobrych, dlatego większość drużyn z PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 wreszcie otrzymało zgodę na wznowienie treningów grupowych, które wczoraj zostały wstrzymane. Wśród w pełni zdrowych zespołów mogących ponownie realizować plan treningowy jest Lech Poznań.
Już rano Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych we wtorek, 5 maja w klubach Ekstraklasy. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku rano zgodę na treningi otrzymały następujące kluby:

Śląsk Wrocław
Piast Gliwice
Raków Częstochowa
Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin

Po godzinie 12:00 ta liczba zwiększyła się do 10 drużyn, gdy zgodę na powrót do zajęć grupowych otrzymali:

Lech Poznań
Cracovia Kraków
Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków

Przed 13:00 do listy zostały dopisane następne 2 w pełni zdrowe zespoły z Mazowsza:

Legia Warszawa
Wisła Płock

O godzinie 13:40 zgodę na zajęcia grupowe od PZPN-u dostały kolejne 2 drużyny:

ŁKS Łódź
Arka Gdynia

W czwartek, 7 maja po 9:20 zgodę od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymały ostatnie 2 kluby. One także mogą już rozpocząć zajęcia w grupach na boisku:

Lechia Gdańsk
Korona Kielce

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. J5 pisze:

    Dobre wieści z powodu zdolności piłkarzy Lecha do gry. Z drugiej strony dobrze by było gdyby pozostałe dwie drużyny też okazały się zdrowe. Można by wtedy rozpocząć rozgrywki w których wszystkie zespoły przystąpiły by do gry w miarę sprawiedliwych warunkach, tak aby nikt nie mógł twierdzić, że został skrzywdzony. Dobrze jest jak duch sportu zatriumfuje. Teraz trzeba czekać do ostatnich badań przed startem ligi, i wreszcie się zacznie długo bardzo wyczekiwana Ekstraklasa, a w niej mam nadzieję że z sukcesami, nasz klub

  2. Ekstralijczyk pisze:

    Pozostała już tylko Korona.

  3. Przemo33 pisze:

    Super. A za jakiś czas drużyny będą mogły wreszcie trenować w pełnym składzie. Jesteśmy co raz bliżej powrotu rozgrywek :)