Dogrywka: Pogoń – Lech 2:2

W niedzielnym meczu z Pogonią Szczecin gra Lecha Poznań była lepsza niż końcowy wynik. Mimo trudnego spotkania 3 dni wcześniej w upalnej Hiszpanii drużyna Lecha Poznań była zespołem lepszym, prowadziła grę przez większą część spotkania, umiała odwrócić rezultat meczu oddając między 65 a 68 minutą gry aż 5 strzałów. Niestety nieskuteczność + indywidualne błędy Barrego Douglasa mającego udział przy obu straconych golach doprowadziły do utraty 2 punktów.OBRONA
Nasza ocena formacji: 3
Najlepszy piłkarz formacji: Pereira
Najgorszy piłkarz formacji: Douglas

POMOC
Nasza ocena formacji: 4
Najlepszy piłkarz formacji: Karlstrom
Najgorszy piłkarz formacji: Sousa

ATAK
Nasza ocena formacji: 4

OGÓLNE WRAŻENIE
Nasza ocena meczu: 4
Najlepszy okres w meczu: 46-60 min.
Najgorszy okres w meczu: 1-15 min.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Ishak
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: Douglas
Ocena pracy trenera (1-6): 3
Poziom meczu (1-6): 4
Ocena pracy sędziego (1-6): 4Składy

1-4-2-3-1

Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Borges – Dąbrowski, Łęgowski (60.Smoliński, 63.Bichakhchyan) – Almqvist, Kowalczyk (60.Carlos Silva), Grosicki (80.Fornalczyk) – Zahović (80.Drygas).

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira, Satka, Milić, Douglas – Karlstrom (85.Kvekveskiri), Murawski – Szymczak, Sousa (75.Amaral), Skóraś (90+5.Dagerstal) – Ishak.

Statystyki meczu Pogoń – Lech 2:2

Bramki: 2 – 2
Strzały: 13 – 17
Strzały celne: 6 – 5
Strzały niecelne/zablokowane: 7 – 12
Faule: 8 – 12
Żółte kartki: 2 – 5
Czerwone kartki: 0 – 1
Rzuty rożne: 5 – 5
Zmiany: 5 – 3
Spalone: 1 – 0
Celne podania: 79% – 82%
Posiadanie piłki: 44% – 56%
Pokonane kilometry: 110,83 km – 108,88 km
Liczba zawodników w kadrze meczowej: 20 – 19

Lechowe statystyki meczu:

Strzały z pola karnego: 7
Strzały z dystansu: 10
Strona najczęstszych ataków: prawaNajszybszy zawodnik Lecha Poznań podczas meczu:

32,75 km/h – Skóraś

Statystyki biegowe Lecha Poznań:

Pokonany dystans: 108,88 km
Liczba sprintów (25,2 km/h): 96
Liczba szybkich biegów (19,8-25,2 km/h): 504
Najwięcej sprintów w Lechu: 15 – Skóraś

Przebiegnięte kilometry przez piłkarzy Lecha Poznań podczas meczu:

11,19 km – Murawski
10,86 km – Szymczak
10,50 km – Skóraś
10,40 km – Pereira
10,39 km – Douglas
9,97 km – Ishak
9,55 km – Milić
9,48 km – Karlstrom
9,43 km – Satka
8,82 km – Sousa
3,63 km – Bednarek
2,75 km – Amaral
1,58 km – Kvekveskiri
0,37 km – Dagerstal

> źródło danych fizycznych

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

20 minuta – Świetna akcja Lecha przy golu na 1:1, w której poznaniacy po prostu grali w piłkę. Wszystko zaczęło się od prawej strony, od zagrania Joela Pereiry na środek boiska do Michała Skórasia. Skrzydłowy Lecha po przyjęciu piłki szybkim podaniem po ziemi uruchomił Afonso Sousę. Portugalczyk źle przyjął piłkę, ale samym ruchem zmylił obronę, której urwał się przytomny w tej akcji Jesper Karlstrom. Szwed znalazł się w sytuacji 1 na 1 z Dante Stipicią, mógł uderzyć w prawy róg jego bramki, ale wolał minąć golkipera Pogoni, który powoli kładł się na murawie i zagrać piłkę wzdłuż bramki. W pierwszej chwili wydawało się, że Szwed mógł strzelać, wybrał jednak minięcie bramkarza i zagranie do Mikaela Ishaka. W 20 minucie w wybiciu piłki przeszkodziło sobie aż trzech zawodników rywala, sprytnie skorzystał z tego króla pola karnego Mikael Ishak, który mocną bombą pod poprzeczkę udanie wykończył fajną akcję Mistrza Polski środkiem pola. Największe brawa w tej akcji należą się Michałowi Skórasiowi oraz Jesperowi Karlstromowi.

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. J5 pisze:

    Ten dobry mecz Lecha pokazuje nam że mistrz tak jakby okrzepł, zawodnicy indywidualnie zrobili postępy, a trenerowi udało się połączyć grę na na razie dwóch frontach w dobrym stylu. Brakuje tylko jednego elementu, skuteczności która pozwoliłaby zarówno wygrywać takie mecze jak z Pogonią, jak i zremisować na tak trudnym terenie jfk Hiszpania. Wydaje się że potrzeba jeszcze trochę czasu aby przekuć dobrą grę na zwycięstwa. Oczywiście, zarząd tradycyjnie przespał okienko transferowe po zdobyciu tytułu, i Johnowi van den Bromowi będzie trudniej zestawiać jedenastkę na grę co trzy dni, ale na razie wydaje się to możliwe. Mecz z Pogonią Douglasowi nie wyszedł, trudno takie występy się zdarzają. Z drugiej jednak strony gra drużyny napawa optymizmem, i wydaje się że uda się połączyć jakość ze skutecznością. Teraz czekają nas dwa trudne mecze pucharowy i derbowy. Przydały by się tutaj dwa zwycięstwa!

  2. Kuki pisze:

    Moim zdaniem w tej akcji widać już „rękę trenera”. Jest tutaj szukanie wolnej przestrzeni i złamanie akcji do środka, gdzie też ciekawie znalazł się Skóraś.
    Nie przypominam sobie podobnej akcji za Skorży, raczej Pereira by jechał do końcowej lini i próbował wrzucić, albo wycofać gdzieś do tyłu. Bardzo ładnie to wyglądało, wreszcie podania do przodu i gra w piłkę.

    Swoją drogą, warto zwrócić uwagę na to ile miejsca miał Szymczak w tej akcji. W momencie podania do Skórasia, było właściwie 4 na 3 w polu karnym, gdzie 2 pilnowało Ishaka. Szymczak już powinien startować na prostopadłą piłkę, ale chyba mu zabrakło „zrozumienia” czy też pazerności. Mimo wszystko pokazuje to ile wyborów miał Skóraś w grze do przodu.

Dodaj komentarz