Na stadionie: Fanatyzm zagłuszył sędziego

W niedzielę na Bułgarską zawitało ponad 27 tysięcy kibiców, co jest doskonałą liczbą. Wczoraj dopisało właściwie wszystko z wyjątkiem wyniku osiągniętego przez piłkarzy Kolejorza.

> Party Poker <


Z lekkim opóźnieniem, choć i tak szybko

Górnicy dotarli do Poznania z małym opóźnieniem, bo jeden z kibiców w czasie drogi wypadł z pociągu i musiał zostać odwieziony do szpitala. Bez względu jednak na to pierwsi fani Górnika weszli na stadion już przed 13:00. Krótko potem wywiesili fany „Forza GKS”, „Syrynia” i „Torcida”, która zawisła najwyżej i w rogu IV trybuny. Były też inne, ale mniejsze i słabiej widoczne fany.

Na początku bez nagłośnienia, ale na petardzie

W pierwszych minutach meczu nie było nagłośnienia, więc Klima, który wrócił do prowadzenia dopingu zarzucał te najbardziej znane przyśpiewki. Tym samym już na samym początku mieliśmy doping na tzw. petardzie, a więc – „W Grodzie Przemysława”, które robiło piorunujące wrażenie.

Górnicy poszli ostro

Nie znamy nazw przyśpiewek Górnika, ale te mogły się podobać. Były głośne, doskonale słyszalne i sprawiły, że zabrzanie pokazali się w Poznaniu z bardzo dobrej strony. W niedzielę większa część fanów Górnika przyjechała do nas w koszulkach Torcidy. Obecna była też niewielka grupka sympatyków GKS-u Katowice w żółtych strojach. Cały sektor gości był zresztą pozytywnie nastawiony do Poznania oraz Lecha, zatem doping przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze. Ogółem górników było na Bułgarskiej około 900. Nie dało się ich jednak w pełni objąć na zdjęciu z trybuny, gdyż byli dość mocno porozrzucani na swoim sektorze.

Fanatyzm zagłuszył sędziego

W 15. minucie na stadionie mieliśmy niecodzienną sytuację. Z akcją wyszedł Aleksandar Tonev, ale wtedy był na spalonym i boczny od razu zasygnalizował to głównemu. Wyciągnął nie tylko chorągiewkę, ale także przez słuchawkę dał sygnał sędziemu, że jest spalony. Tomasz Musiał przez fanatyczny doping obu grup kibicowskich, który w pierwszych 20 minutach był wręcz kapitalny nie słyszał tego, co mówi do niego jego asystent. Akcja poszła więc dalej, Lech gola nie strzelił i dopiero jak zrobiło się nieco ciszej na stadionie, sędzia główny odgwizdał spalonego. Po meczu arbiter z Krakowa przeprosił za to trenera gości, Adama Nawałkę i powiedział wprost, że przez ogromny hałas nie słyszał przez słuchawkę sędziego bocznego. Kibice stanęli zatem na wysokości zadania 🙂

Zawsze i wszędzie

Co jakiś czas z trybun fani Lecha oraz Górnika „pozdrawiali” policję. Zabrzanie mieli z nią ostatnio wiele problemów, a mowa tutaj o opisywanej już przez nas w jednym z ostatnich raportów kibicowskich sytuacji z Białegostoku.

Pan z dzwonkiem obecny

Na meczu, a konkretnie na loży prasowej pojawił się wieloletni kibic Górnika z wąsem, który po domowych meczach zabrzan daje najlepszym piłkarzom koguta, natomiast podczas najciekawszych akcji używa dzwonka. Nie inaczej było również w Poznaniu. Koguta co prawda nie było, jednak dzwonek dzwonił co jakiś czas 🙂

Doping z III i sektorem dziecięcym

Kocioł starał się wczoraj dopingować z innymi trybunami na dwa głosy. Najpierw próbował z sektorem dziecięcym, a później z III trybuną – „Lech to są pany”. Wyszło średnio.

Piłka nożna dla kibiców

W drugiej połowie goście ukazali w swoim sektorze cztery transparenty skierowane do policji z głównym hasłem „CHWDP”. Dotyczyły one tego, co górnicy przeszli na poprzednim wyjeździe do Białegostoku. Lech nagrodził przekaz Górnika brawami, a wkrótce potem odśpiewano wspólnie „piłka nożna dla kibiców” oraz „Donald matole twój rząd obalą kibole”.

Słabiej z minuty na minutę

Niestety słaba gra Lecha w drugiej połowie miała też wpływ na doping. Nie był on już tak dobry jak w pierwszych 20 minutach i to samo dotyczy również Górnika. Obie grupy kibicowskie gasły z każdą minutą, choć goście poderwali się jeszcze po ostatnim gwizdku. Remis najwyraźniej ich zadowolił, ponieważ bardzo głośnio zaczęli wtedy śpiewać.

Florek weź sznur

Pod koniec meczu z Kotła wyszła jeszcze propozycja dla Pana wojewody, który przymierza się do zamknięcia stadionu. Wówczas można było usłyszeć m.in. „Florek weź sznur i powieś się, a od Lecha odpie*dol się”.

Gdzie jest napastnik?

Prócz oferty dla Piotra Florka była jeszcze informacja do drugiego Piotra. „Gdzie jest napastnik?! Rutkowski, gdzie jest napastnik?!” – pytali pod koniec meczu kibice.

Obrażalska Manuela

Po ostatnim gwizdku piłkarze Lecha niechętnie podeszli pod sektory zajmowane przez kibiców, a zwłaszcza pod Kocioł. Uciekł znów Arboleda, który pożegnał się co jedynie z sektorem dziecięcym. Kocioł odpowiedział na to okrzykiem „obrażalska Manuela”.

Nie tylko kibice 🙂

Zwykle na stadionie jest wiele gołębi, które w tygodniu można spotkać na murawie, a w dniach meczowych na konstrukcjach dachu. Jeden zawitał przed meczem nieopodal nas. Obejrzał co się dzieje i odfrunął 🙂 Bonusowa fotka z nietypowym gościem na Blipie oraz poniżej.

Debiut nowej fany

Kocioł był w niedzielę bardzo mocno obwieszony fanami, choć zaczęto je wieszać stosunkowo późno. Na samej górze i na samym środku można było podziwiać nową i w czarnym kolorze – „Kibolski Klub Sportowy”.

Zbiórka głównie w Kotle

Wczoraj do puszek zebrano około 15128,04 zł. Jak na tak dużą frekwencję nie jest to zbyt dobra liczba. Na dodatek najwięcej zebrano w Kotle. Inne trybuny zdecydowanie za mało się angażują.

Frekwencja godna Europy

Wczorajszy mecz obejrzało według systemu 27130 kibiców. Przed meczem spodziewano się góra 25000 widzów, więc jest to doskonała frekwencja, której długo może nie powtórzyć żaden klub w Ekstraklasie. Wpływ na tak dobrą liczbę na meczu z pewnością miały dwa ostatnie zwycięstwa, pogoda, termin spotkania i przyjście do klubu Reissa. Niestety Lech zremisował, a w Poznaniu największy wpływ na frekwencję mają właśnie wyniki. Teraz Kolejorz musi ratować tak wysoką liczbę kibiców na meczach kolejnymi zwycięstwami.

> Tak wyglądał Kocioł i nowa fana
> Tak prezentowała się III trybuna
> Transparenty fanów Górnika
> Nietypowy „kibic”
> Kibice Górnika bez koszulek (na zdjęciu widoczna mniejsza część sektora gości)

Sezon 2012/2013:

> Kibicowsko: Lech – Ruch 4:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – AIK 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Khazar 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zhetysu 2:0 + FOTO

Kibicowsko na Bułgarskiej – zeszły sezon 2011/2012:

> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Polonia 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 3:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – ŁKS 4:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Widzew 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Legia 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 3:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com


13 komentarzy

 1. KKSLECH.com pisze:

  Tym razem zdjęcia z samego meczu będą później i fotorelacja będzie nieco ukrócona.

 2. Niko pisze:

  Bylo godnie, niestety obawiam sie ze tej frekwencji dlugo nie powtorzymy ;/

 3. inoroz pisze:

  Teraz przerwa i myślę że frekwencja wróci ale tylko na jeden, góra dwa mecze. Pierwszy z śledziami bo powinien grać Reiss a druga to na jego pożegnanie.

 4. Pyrlandia pisze:

  Redakcjo wiecie czy wojewoda zamyka stadion na mecz z Pogonią?

 5. pitrer pisze:

  Frekwencja bedze na poziomie ponad 20 tys jak beda wyniki a na pogoni przy wygranej z bełchatowem moze byc nawet lepiej jak wczoraj.i wiadomo z legia i slaskiem rowniez bedzie wysoka

 6. KKSLECH.com pisze:

  A niby z jakiej racji ma zamknąć? Nic nie było, co mu się ostatnio nie podobało.

 7. Emiliano1991 pisze:

  Zara Florek zglosi sprawe ze mu grozono buehhe. Pajac

 8. Tadeo pisze:

  Kasprzak w swoich wypowiedziach na pożegnanie z Lechem mówi że Lech ma najlepszych libiców, nawet w Europie i my doskonale o tym wiemy,co nieraz podkreśla liśmy władzom klubu.Szkoda tylko że Rutkowscy nigdy z takimi kibicani się nie liczyli i nie potrafili ich uszanować.Ile to razy zostaliśmy bezczelnie okłamani i oszukani nic nie znaczącymi obietnicami.Przykładem mogą być ostatnie transfery i pozbycie się z klubu zawodników którzy wiele dla Lecha zrobili.Teraz żeby zamknąć nam usta angażuje się Reissa,przeciwko któremu nic nie mam,szkoda tylko że tak pózno.

 9. ss pisze:

  Mam nadzieje ze tyle ludzi bedzie co mecz chociaz te 23 min a na Legia i slask komlet Hej Lech !!!

 10. LoK pisze:

  Lech maz najlepszych kiboli na skiecie. Caly swiat, Zwl..Livepol nam zazdrosci i chce Poznania.

 11. pawel pisze:

  ostatnio ktoś odpisał mi że z pogonią gramy w piątek a na głównej stronie LP jest że w niedzielę, więc kiedy wreszcie

 12. Masz terminarz w środku na dole. Takie coś powinieneś sam sobie znaleźć. W dodatku wszystkie informacje o terminach zawsze pojawiają się na Blipie.

 13. gawlik pisze:

  Manuela , jak ma stroic fochy biorac taka kase niech lepiej wypierd…..z tego klubu pedał jeden !!! chocby był najlepszy na boisku nie dla kibolskich ignorantów !