Na stadionie: Klima cały Lech z Tobą!

W niedzielę, 14 lutego po 9 tygodniach przerwy kibice Lecha Poznań ponownie mieli okazję przyjść na Bułgarską, by z trybun wspierać Kolejorza w walce o powrót do ścisłej krajowej czołówki.

W chłodne lutowe popołudnie na Bułgarską zdecydowało się przyjść oficjalnie 17148 kibiców, którzy byli stęsknieni za Lechem, atmosferą Bułgarskiej, piłką nożną lub byli ciekawi jak Mistrz Polski będzie prezentował się po zimowej przerwie. Jak na inaugurację rundy wiosennej frekwencja nie była zła, choć uprawnionych do wejścia było ponad 20 tysięcy ludzi. Z racji nieco zimowej aury wielu kibiców przyszło na stadion na ostatnią chwilę przez co obiekt jeszcze kilkanaście minut przed 15:30 świecił pustkami.

Mecz rozpoczął się od tradycyjnego odśpiewania hymnu oraz śpiewania na dwa głosy z innymi trybunami. Pod podestem wywieszono fanę Powstania Wielkopolskiego. Do Poznania przybyło 68 kibiców z Niecieczy. Goście przywieźli ze sobą kilka fan (w tym patriotyczną) i małych flag. Jedną z klubowych fan rozłożyli na sektorze. Mieli ze sobą bęben, który podczas meczu był kompletnie niesłyszalny. Zaprezentowali też mini-konfetti. Po 2 golach jakie zdobył ich zespół gości nie było słychać. Może i coś śpiewali, jednak nie potrafili się z tym przebić.

Doping prowadzony w całości przez Kotarę stał na równym i dobrym poziomie przez cały mecz. Był nakręcany przez bramki co miało wpływ na bardzo fanatyczną atmosferę i w pełni udane kibicowskie rozpoczęcie 2016 roku. Podczas meczu nakręcano się na wyjazd do Zabrza (niebawem napiszemy więcej o mobilizacji). Pod podestem rozdawano również plakaty do rozwieszenia ich na osiedlach czy w swoich dzielnicach, żeby jeszcze mocniej nakręcać wiarę. Nie zabrakło także słów wsparcia dla Klimy. Wywieszono nawet transparent – „Klima cały Lech z Tobą!”. W trakcie spotkania nie brakowało okrzyków „zawsze i wszędzie policja je*ana będzie” czy „chuj do dupy psom, bo to ku*wy są”. Klub oczywiście robi wszystko, by pomóc Klimie anulując jego zakaz, jednak nie wiadomo, czy niedawny list wysłany do prokuratury coś da (więcej w tej sprawie pisaliśmy -> TUTAJ).

W niedzielę zebrano do puszek 9053 złotych. Tym samym zbiórka wypadła nieźle, dużo lepiej niż podczas wielu jesiennych meczów, ale do dobrych liczb wciąż jest daleko. Korzystając z okazji zachęcamy wszystkich kibiców do przyłożenia się do zbiórek meczowych przy okazji kolejnych spotkań. Z ciekawostek: kibice z Grunwaldu zorganizowali sobie wczoraj mały, aczkolwiek efektowny pochód na stadion. Zdjęcia z niego znajdują się -> TUTAJ. Wczorajsza inauguracja wiosny wypadła bardzo udanie zarówno sportowo jak i kibicowsko, a ten kto był w niedzielę na Bułgarskiej mógł na własnej skórze poczuć emocje przez ponad 90 minut. Oby więcej takich meczów!

Autor zdjęć: Krzysztof Krause