Na stadionie: Klima cały Lech z Tobą!

W niedzielę, 14 lutego po 9 tygodniach przerwy kibice Lecha Poznań ponownie mieli okazję przyjść na Bułgarską, by z trybun wspierać Kolejorza w walce o powrót do ścisłej krajowej czołówki.


W chłodne lutowe popołudnie na Bułgarską zdecydowało się przyjść oficjalnie 17148 kibiców, którzy byli stęsknieni za Lechem, atmosferą Bułgarskiej, piłką nożną lub byli ciekawi jak Mistrz Polski będzie prezentował się po zimowej przerwie. Jak na inaugurację rundy wiosennej frekwencja nie była zła, choć uprawnionych do wejścia było ponad 20 tysięcy ludzi. Z racji nieco zimowej aury wielu kibiców przyszło na stadion na ostatnią chwilę przez co obiekt jeszcze kilkanaście minut przed 15:30 świecił pustkami.

Mecz rozpoczął się od tradycyjnego odśpiewania hymnu oraz śpiewania na dwa głosy z innymi trybunami. Pod podestem wywieszono fanę Powstania Wielkopolskiego. Do Poznania przybyło 68 kibiców z Niecieczy. Goście przywieźli ze sobą kilka fan (w tym patriotyczną) i małych flag. Jedną z klubowych fan rozłożyli na sektorze. Mieli ze sobą bęben, który podczas meczu był kompletnie niesłyszalny. Zaprezentowali też mini-konfetti. Po 2 golach jakie zdobył ich zespół gości nie było słychać. Może i coś śpiewali, jednak nie potrafili się z tym przebić.

null

Doping prowadzony w całości przez Kotarę stał na równym i dobrym poziomie przez cały mecz. Był nakręcany przez bramki co miało wpływ na bardzo fanatyczną atmosferę i w pełni udane kibicowskie rozpoczęcie 2016 roku. Podczas meczu nakręcano się na wyjazd do Zabrza (niebawem napiszemy więcej o mobilizacji). Pod podestem rozdawano również plakaty do rozwieszenia ich na osiedlach czy w swoich dzielnicach, żeby jeszcze mocniej nakręcać wiarę. Nie zabrakło także słów wsparcia dla Klimy. Wywieszono nawet transparent – „Klima cały Lech z Tobą!”. W trakcie spotkania nie brakowało okrzyków „zawsze i wszędzie policja je*ana będzie” czy „chuj do dupy psom, bo to ku*wy są”. Klub oczywiście robi wszystko, by pomóc Klimie anulując jego zakaz, jednak nie wiadomo, czy niedawny list wysłany do prokuratury coś da (więcej w tej sprawie pisaliśmy -> TUTAJ).


null

W niedzielę zebrano do puszek 9053 złotych. Tym samym zbiórka wypadła nieźle, dużo lepiej niż podczas wielu jesiennych meczów, ale do dobrych liczb wciąż jest daleko. Korzystając z okazji zachęcamy wszystkich kibiców do przyłożenia się do zbiórek meczowych przy okazji kolejnych spotkań. Z ciekawostek: kibice z Grunwaldu zorganizowali sobie wczoraj mały, aczkolwiek efektowny pochód na stadion. Zdjęcia z niego znajdują się -> TUTAJ. Wczorajsza inauguracja wiosny wypadła bardzo udanie zarówno sportowo jak i kibicowsko, a ten kto był w niedzielę na Bułgarskiej mógł na własnej skórze poczuć emocje przez ponad 90 minut. Oby więcej takich meczów!

Autor zdjęć: Krzysztof Krause


Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2015/2016

> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Fiorentina 0:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Belenenses 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Videoton 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 1:3 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FK Sarajevo 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:2 + FOTO
> Kibicowsko: SPP, Lech – Legia 3:1 + FOTO i VIDEO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
9 komentarzy

 1. matiKKS pisze:

  Tak się zastanawiam czy w transie dla Klimy nie ma błędu interpunkcyjnego. Moim zdanie za pseudonimem powinien być przecinek lub myślnik. Jakaś mądra głowa może mnie oświecić w tej sprawie?

 2. KKS pisze:

  Fajna galeria. Zwróciłem uwagę jak Nicki Bille patrzy w kierunku trybun (I trybuna przy hymnie, potem w kierunku Kotła w drugiej połowie). Widać, że czuje nasz kibicowski świat! Myślę, że będziemy mieli z niego wiele radości!:)

 3. DAWID S pisze:

  HALLOOOO !!! droga REDAKCJO co ta banda RUNCAJSA z PODBESKIDZIA wymyśliła z zakazem ??? czyżby CAŁKIEM na mózg im padło 🙂

 4. Giacore pisze:

  Dobry klimat na trybunach bez względu na wynik była radość i pewność wygranej. Po drugiej bramce widać ile siedziało w Pawłowskim.

 5. Poznaniak pisze:

  Kill Bill przecież z nie jednego pieca chleb jadł, więc czuje o co chodzi.
  Widać że sprawia mu radochę gra dla prawdziwych fanów i gra o stawkę.
  Sam wiele razy mówił że woli grać z presją (przeciwieństwo Thomalli :p)
  Nawet sobie żartował po, że mecz na Lechu „jest lepszy niż S E K S”.
  Że nie wspomnę o tym jak mówił że widząc doping na trybunach dostawał ekstra siły w momentach skrajnego zmęczenia. Nie wiem, czy chciał się podlizać (nie wyglądało), ale taki wariat jak on chyba nie musi…
  Jeszcze niech Vladimir wypali z formą, to będzie kolejna pociecha trybun. Wychowany na Partizanie 😉

 6. rechot pisze:

  Jeszcze jedna rzecz a propos meczu. Gajos ma u mnie minus że nie przyszedł pod Kocioł tylko gadał sobie z przeciwnikami na środku. Ktoś powinien mu zwrócić uwagę.

 7. pyrlson pisze:

  Okazjonalna przyspiewka,petarda.

 8. Poznaniak pisze:

  Jeszcze jedno, Kotara dał radę ale kuźwa Klimę trzeba uniewinnić!
  Bo jaka niby jego wina?
  Ktoś się orientuje jak sprawa stoi? Czeka, jak to w Polsce w dłuuugiej kolejce, na łaskawe zajęcie się…?

 9. Poznaniak pisze:

  @matiKKS
  To tylko transparent. Bez przesady z tymi przecinkami itp.
  A kropki na transparentach masz? No ni ma…
  Pozdrawiam 🙂