Na stadionie: Wiara najwierniejszych

Po ostatnich popisach drużyny Lecha Poznań słaba frekwencja na Bułgarskiej do końca sezonu zapowiadała się już sporo przed meczem z Lechią Gdańsk. Z różnych powodów różni kibice omijają Bułgarską i trudno mieć oto pretensje.


W czwartek dodatkowo zniechęcał termin meczu i pogoda. Godzina 18:00 w środku tygodnia nie sprzyja ludziom pracującym. W dodatku mimo końca kwietnia w Polsce zamiast wiosennych temperatur panują raczej jesienne. Jakby tego było mało przed spotkaniem z Lechią nad Poznaniem przeszły dwie burze z silnym gradem, które złapały kibiców idących na stadion.

Jeszcze 15-20 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego niemal wszystkie trybuny świeciły pustkami. W Kotle zaczęto rozwieszać fany dopiero na ostatnią chwilę. Dość późno na sektor zaczęli wchodzić kibice Lechii, którzy odwołali przyjazd pociągiem i dotarli do nas samochodami oraz autokarami. Lechia pojawiła się w Poznaniu z paroma fanami w 335 osób. Wejście na sektor rozpoczęła od pojazdów na Arkę. Wcześniej goście odpalili kilka petard pod stadionem. Podczas meczu lechiści prowadzili doping, jednak nie dawali rady przebić się z nim przez śpiewy Lecha.

null

Mimo słabej liczby w Kotle (przed meczem wielu kibiców zeszło z góry na dolny poziom) doping stał na przyzwoitym poziomie. Nie miał wpływu na sytuacje boiskowe. Był równy od początku do końca. W Kotle zawisła wczoraj jedna zgodowa fana z Arką. Nie obyło się bez kilku „pozdrowień”, które zagłuszał spiker. Po spotkaniu lechici zostali oczywiście wygwizdani, ale nie tak mocno jak można było się tego spodziewać. Wszyscy właściwie przyzwyczaili się do wtop, a tym bardziej na Bułgarskiej, gdzie nasza drużyna wygrała w tym sezonie ligowym mniej meczów niż na wyjazdach.

Po meczu piłkarze nieśmiało podeszli pod Kocioł. Fanatycy Kolejorza już przed końcowym gwizdkiem nakręcali siebie i resztę na finał takimi przyśpiewkami jak m.in. „Puchar jest nasz”, „Do Warszawy pojedziemy, Legię ku*wę roz*ebiemy” czy „Do nienawiści”. W czwartek na Bułgarskiej zasiadło oficjalnie 10770 osób. Nie wiadomo skąd klub wziął taką liczbę, ale tylu kibiców na stadionie na pewno nie było, a frekwencja została zawyżona o ładne 2-3 tysiące. Do puszek zebrano 5380,25 zł. Teraz przed Lechem wyjazd do Warszawy na który każdy prawdziwy kibic czeka od 2 maja zeszłego roku. PO 7 LATACH PUCHAR MUSI W KOŃCU WRÓCIĆ DO POZNANIA!


Autor zdjęć: Krzysztof Krause


Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2015/2016

> Kibicowsko: Lech – Piast 2:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Legia 0:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie S. 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 0:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Termalica 5:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Fiorentina 0:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Belenenses 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Videoton 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 1:3 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FK Sarajevo 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:2 + FOTO
> Kibicowsko: SPP, Lech – Legia 3:1 + FOTO i VIDEO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <7 komentarzy

 1. krom pisze:

  Co do frekwencji to na 1 trybunie było sporo więcej widzów niż na meczu z Piastem. Do tego prawie 300 osób więcej z Lechii niż z Piasta. Tak więc te 10770 może być prawdziwe. Nie zmienia to faktu, że jak na Lecha jest to żenująca liczba. Ale pewnie i tak to będzie najwyższa frekwencja w kolejce tak jak ostatnio z Piastem.

 2. boro pisze:

  Napiszcie o nowym układzie jeszcze SKLP i SM wystyd i chanba na cały świat.

 3. Fanzklin pisze:

  Kto mial byc ten byl , zbiorka niezla jak na tyle Wiary. Walic SM !

 4. arek z Debca pisze:

  Na Lechu na takich meczch powinno byc co najmniej 20 tys, nawet pomimo niekorzystnego terminu i tyle by bylo gdyby Lech walczyl o mistrza. Taki widok kotla to hanba ale do tego doprowadzil ten zarzad.

 5. Royber pisze:

  Ktoś jeszcze wierzy, że Lech zdobędzie PP? Ciężko jest wlać w siebie choć nutkę optymizmu. Nadzieja umiera ostatnia!!!
  😀

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   ja wierzę, bo nigdy nie skazuję na porażkę Kolejorza przed pierwszym gwizdkiem. Wszystko w ich rękach, nogach i głowach!

 6. Mohito pisze:

  A co mam nie wierzyć? Przecież tylko gramy z Legia, która nie istniała w meczu z Zagłebiem. Jebac Azjatów!