Na stadionie: Prawdziwa kibicowska MOC Kolejorza (FOTO, VIDEO)

Finał Pucharu Polski 2016 był bez wątpienia najlepszym finałem pod względem kibicowskim w historii. Wypełnione trybuny, głośny doping i przede wszystkim masa pirotechniki zarówno na trybunach jak i na boisku sprawia, że 2 maja 2016 roku na zawsze zapadnie wszystkim w pamięci.


Kibice Kolejorza na finał Pucharu Polski na Narodowym nakręcali się tak naprawdę już od zakończenia poprzedniego finału. Każdy, kto przeżył mecz 2 maja 2015 roku chciał przeżyć go ponownie 2 maja 2016 roku wierząc, że tym razem wróci do domu jako zdobywca pucharu krajowego. Po wyeliminowaniu przez naszych graczy Zagłębia Sosnowiec w półfinale apetyt na finał jeszcze bardziej wzrósł. Jedynym zmartwieniem przed finałem PP oprócz oczywiście niepewnej formy drużyny był dojazd na Narodowy. PKP wycofało się z ustaleń przez co długo nie była znana godzina odjazdu pociągu „Anioła”. W dodatku kibice mający jechać pociągiem „Białas” pojechali ostatecznie 6 wagonami dostawionymi do składu TLK.

Lech Poznań:

Pierwszy z pociągów z kibicami na stację Warszawa-Stadion dotarł po godzinie 9:00. Co prawda PZPN informował, że bramy będą otwarte dopiero od 14:00, jednak ostatecznie wpuszczano wcześniej. Przed finałem na podeście wywieszono skrojone barwy Legii. Po godzinie 14:00 sektory zajmowane przez kibiców Lecha od strony stacji kolejowej zaczęły zapełniać się bardzo szybko. Na górze były widoczne dwie grupki zgód – KSZO i Arki. Kibice Lecha pierwszą oprawę przedstawili tuż po pierwszym gwizdku. Oprawa „Pociągamy za sznurki” składała się z sektorówki z wizerunkiem Lechowego ultrasa w kominiarce, który pociąga za sznurki łącznie 10 rac. Oczywiście nad nimi odpalono prawdziwe race. Następnie odpalono więcej rac na dole trybuny, a prócz tego użyto białych i czarnych świec dymnych.

null

Druga choreografia została przedstawiona po oprawie legionistów w drugiej połowie. Wtedy ukazano sektorówkę „Typowo poznański styl. Drugiego takiego nie ma” z wizerunkiem herbu Poznania. Po spuszczeniu sektorówki na obu poziomach pojawiły się ognie wrocławskie, które mocno zadymiły murawę, a także pojedyncze petardy.

null

Po stracie gola na 0:1 na sektorach Lecha przedstawiono racowisko. Wiele rac lądowało na murawie przez co po 70. minucie sędzia co chwilę musiał przerywać spotkanie, które zostało przedłużone aż o 13 minut. Jedna z flar trafiła w bramkarza Legii, Arkadiusza Malarza, który na szczęście nie pajacował i nie kulał się po murawie.

null
null
null

Niewątpliwie plusem finału był doping w końcówce. O dziwo był on jeszcze mocniejszy niż w pierwszej połowie. Nie było w nim żadnych przestojów. Z sektorów Lecha szło poczuć wielką kibicowską MOC, która trwała do ostatnich sekund tego finału. Doskonale wyszła przyśpiewka „Kibicowski Świat”, a także „Jeden jest Mistrz Polski” odśpiewana w samej końcówce. Po przegranym finale piłkarze nie mieli ochoty podejść pod sektory Lecha. Zagonił je pod nie Jan Urban, który sam podszedł sobie poklaskać. Rok temu zawodników było jeszcze stać przeskoczyć przez bandy, podejść bezpośrednio pod sektory i oddać koszulki. Teraz stali bardzo daleko od kibiców, żeby tylko nie spojrzeć im w oczy.

null

Podczas finału na sektorach Lecha wywieszono kilkanaście fan. Między pierwszym a drugim poziomem zawisła „Kibolski Klub Sportowy”, „Kolejorz” i „Miasto złą sławą owiane”. Jeszcze wyżej nie brakowało fan poszczególnych dzielnic Poznania czy wielkopolskich miast w których są fankluby. Na dole z kolei znajdowała się m.in. fana Cracovii – „Jude Gang”, „LPH”, „Fanatycy Kolejorza”, Szwadron Gostyń”, „Piła Krew Naszej Rasy”, „Poznań”. „YF ’98”, „e-Lech ’02” czy „UL ’01”. W sektorach Lecha obecni byli Jan Bednarek i Sergiusz Prusak. Wywieszono też transparent z pozdrowieniami do więzienia i najlepiej widoczny „Wasze zgody połamane, ku*wy w lesie pochowane!” z przekreśloną „L”.

null
null
null
null


Legia Warszawa:

Legioniści podobnie jak rok temu zebrali się pod swoim stadionem, by stamtąd razem ruszyć mostem Poniatowskiego w kierunku Stadionu Narodowego. Pierwsze elementy oprawy na sektorach legionistów były widoczne już dzień przed meczem podczas treningów obu drużyn. Legia na wyjście piłkarzy zaprezentowała oprawę składającą się z transparentu „Ludzie Starej Daty” oraz kartoniady „Ultras CWKS”. Odpalono przy tym białe i czarne świece dymne, a także czerwone race świetlne.

null
null
null

Warszawianie drugą choreografię zaprezentowali w pierwszych minutach drugiej połowy. Oprawa „Honorem legionisty zwycięstwo w walce” składała się z dużej sektorówki z wizerunkiem legionisty z szablą na koniu. Po tej oprawie pod samym dachem odpalono ponad 100 rac. Kiedy Legia prowadziła i była coraz bliżej Pucharu sektory zajmowane przez legionistów zaczęły śpiewać „Puchar jest nasz”. Na dole przedstawiono też trzecią oprawę „W konstytucji nowe prawo, Puchar na zawsze dla ciebie, Warszawo” z sektorówką z panoramą Warszawy pod transparentem. Oprócz tego na górze przedstawiono flagowisko oraz odpalono pirotechnikę.

null
null
null

Warto dodać, że legioniści w pierwszej połowie zarzucili „Zawsze i wszędzie” na co neutralni i kibice Lecha Poznań odpowiadali „policja je*ana będzie”. Na sektorach neutralnych ponad 90% osób kibicowało Legii. Legioniści wywiesili w poniedziałek transparent wyśmiewający zbiórki na oprawy prowadzone przez kibiców Lecha oraz akcję SKLP ze strażą miejską. Był też transparent skierowany do Haniora i nawiązujący do jednego z kibiców Crveny Zvezdy Belgrad, który został zamordowany. Na sektorach warszawian zawisły fany zgód – Den Haag, Radomiaka, Olimpii Elbląg i Zagłębia Sosnowiec. Przed spotkaniem nieopodal sektorów Lecha na miejscach neutralnych doszło do małej przepychanki. Stewardzi nie reagowali, niektórzy się zmyli, kibic Legii był nieźle okładany, jednak żaden z legionistów nie ruszył mu pomóc.

null


Prawdziwe kibicowskie święto

Ultrasom Lecha Poznań za finał PP należą się naprawdę WIELKIE SŁOWA UZNANIA. Oprawy, cała otoczka i atmosfera na zawsze zapadnie w pamięci każdego kibica. Warto było dorzucać się na oprawy i uzbierać łącznie ponad 80 tys. złotych. Kibice Kolejorza podczas finału pokazali prawdziwą kibicowską MOC godnie reprezentując „niebiesko-białe” barwy kolejny raz udowadniając, że LECH POZNAŃ to przede wszystkim jego kibice. Ludziom, którzy w ostatnich tygodniach zostawiali serce, poświęcali swój czas i dali z siebie wszystko, by 2 maja był prawdziwym kibicowskim świętem należą się wielkie słowa uznania, a także podziękowania za świetnie wykonaną robotę. Wypada jednak ubolewać nad postawą klubu, który do teraz nie podziękował fanatykom Lecha Poznań za wsparcie na Narodowym w liczbie około 11 tysięcy. Cóż. Miejmy nadzieję, że niebawem kibice rozliczą z tego klub.

null
null

W poniedziałek na Stadionie Narodowym zjawiło się oficjalnie 48563 widzów, a to o ponad 3 tysiące więcej niż rok temu. Tak jak można było to przewidzieć miejsca, którymi dysponował PZPN były często wolne. Nie brakowało również pustych krzesełek na które wcześniej można było kupić wejściówki przez stronę kupbilet.pl na której krótko przed finałem zwolniło się prawie 3 tysiące miejsc na sektory buforowe (te dzięki PZPN-owi zostały zmniejszone). W tym roku podobnie jak w zeszłym Lechowi Poznań nie udało się zdobyć Pucharu Polski, bowiem znów zabrakło mu szczęścia, a przede wszystkim skuteczności. Miejmy nadzieję, że już w 2017 roku Kolejorz wróci na Narodowy, natomiast PZPN zezwoli na to, by za poznaniakami do Warszawy ponownie udali się kibice Lecha stanowiący największą siłę klubu.

null
null

Fotorelacja z finału PP 2016, Lech – Legia 0:1 (90 zdjęć):

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski

Oprawy Lecha Poznań widziane z trybun:

Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2015/2016

> Kibicowsko: Lech – Lechia 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 2:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Legia 0:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie S. 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 0:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Termalica 5:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Fiorentina 0:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Belenenses 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Videoton 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 1:3 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FK Sarajevo 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:2 + FOTO
> Kibicowsko: SPP, Lech – Legia 3:1 + FOTO i VIDEO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <



47 komentarzy

 1. Exkibol pisze:

  „Brawo”. Nie ma to jak chwalic race na boisku i przerywanie przez to meczu co po chwile. Bez kitu Balkany. W LM bysmy cos takiego odwalili to bysmy na 5 lat byli zawieszeni.

 2. kibol pisze:

  Wy uważacie naprawdę, że kibicom należy się podziękowanie? Chyba macie niezdrowo pod sufitem. Ja wstydzę się za was. Was piłka nie interesuje. Co te oprawy mają wspólnego z Lechem. Wy wpadacie w samouwielbienie, a to oznacza upadek, wasz nie Lecha.

 3. kks kolo pisze:

  Ci dwaj wyżej idźcie się leczyć i wypad z tej strony

  • kibol pisze:

   To ty jesteś chory i nie masz pojęcia co znaczy kibicowanie

 4. leftt pisze:

  Jacy zajebiści ci kibole są. No, najzajebistsi po prostu. Poziom samozadowolenia i lizania sobie fiutów przekroczył już wszystkie normy.

  @kks kolo
  Gówno masz do gadania w temacie, kto ma wypadać z tej strony

  • LPO pisze:

   zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć…

  • kks kolo pisze:

   Kibol left idźcie na ręczna szachy balet oglądajcie Kamila Stocha PS podziwiam tych wszystkich co byli nie popieram tego zachowania ale te race powinny trafić w łeb Urbana rutkowskiemu i Klimczakowi

 5. Piknik pisze:

  Oprawy piękne przygotowania na pewno były długie tylko jedno ale, po co były te racę na boisku. Niestety kara dla Lecha może być bardzo surowa. Pamiętam jak nasi piłkarze niejednokrotnie zbłaźnili się w Pucharze Polski odpadając lub mając problemy w starciu z dużo słabszymi przeciwnikami. Droga redakcjo wtedy podkreślaliście range tego pucharu wspominaliście, że Kolejorz musi w tak ważnych rozgrywkach prezentować się bardzo dobrze. Co w takim razie powiecie o kibicach przez których nasz ukochany klub może nie wystartować w tych rozgrywkach. I tu nie chodzi aby obwiniać was za całą sytuację, która nastąpiła bo nie wy jesteście za to odpowiedzialni tylko ja jako użytkownik tego serwisu chciałbym znać wasze zdanie. (nie żalenie czy się z nim zgadzam czy też nie)

 6. miro pisze:

  A za co klub ma teraz dziękować? Za to, że dostanie takie kary, że czkawką będą się odbijać pewnie przez najbliższe 3 lata? Za to, że banda debili przerwała mecz, o mało nie doprowadzając do przegranej walkowerem? Za to, że oszołomy zamiast pomóc swojej drużynie w doprowadzeniu choćby do remisu przerywali mecz wybijając piłkarzy z rytmu? Za to ma klub dziękować? Cały kibicowski trud, całe wrażenie zjebane przez bandę idiotów… I cały misterny plan też w piz…

 7. Marcel pisze:

  Było świetnie! Zabrakło wisienki na torcie w postaci Pucharu, wówczas dopiero byłaby moc!j Lech to My!

  • leftt pisze:

   Właśnie. My-wy. Zarząd – piłkarzyki -trener – kibole – pikniki – lepsi kibole – najkumatsi kibole. Każdy sobie rzepkę skrobie i wszyscy wszystkich mają w dupie. Bo Lech to my a nie wy i moja racja jest mojsza niż twojsza.

 8. Pawelinho pisze:

  Serio race na płycie boiska to ma być powód do dumy z kiboli Lecha? Race jako element oprawy na trybunach za tym jestem jak najbardziej na tak, ale nie jestem za tym inigdy nie będę popierał ludzi, którzy rzucają race na płytę boiska (dla mnie jto szczyt głupoty i tyle).

 9. Pawelinho pisze:

  *to jest

 10. On pisze:

  Ciekawe co powiecie jak w koncu ktos zginie od racy. W Brazylii bodajze kilka lat temu mialo takie miejsce. Malarz tez np. w oko mogl dostac.

  • Anonim pisze:

   W 82 min. Jędza z rozbiegu staranował Gergo (tuż po główce)-100% brutalny atak na zawodnika (już bez piłki). Sędzia-„drobiazg”, rzut wolny… . A ty, bardzo martwiłeś się o możliwe konsekwencje dla zdrowia naszego piłkarza, czy nadal przeżywasz ból Malarza trafionego racą. Obejrzyj powtórkę, zastanów się… i przestań pierdolić.

  • Byly pisze:

   *@Anonim to ja, (przez nieuwagę).

  • Banda Cygana pisze:

   Kolego jak już coś piszesz to proszę o konkrety, a nie może, chyba, czy jak napisałeś bodajże.

 11. Col.Mortimer pisze:

  Oprawy fajne cała reszta dno. Rzucanie rac to HAŃBA i nie bójmy się słów.

  • Byly pisze:

   „Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą”. Fajne to były moje koleżanki z klasy, dlatego do nich nie startowałem (zhańbiłbym się, gdybym je przeleciał), a oprawy były SUPER- szacun LPU!

 12. Robson pisze:

  „Ultrasom Lecha Poznań za finał PP należą się naprawdę WIELKIE SŁOWA UZNANIA,” za straty wizerunkowe dla Kolejorza i konsekwencje które będzie musiał ponieść. Brawo.

 13. Mały Kubuś pisze:

  Po co Wy wyżej narzekajacy na Ultrasow ,race itd.wchodzicie na ta stronę i jeszcze komentujcie posty to nie jest strona dla was tj. strona dla fanatyków Kolejorza ,a Wy nimi nie jestescie takze wypad na onet albo inne gowno .Przoduje w tym niejaki @left weź dr gościu otwórz swój portal i tam narzekaj na kibiców i ultrasow jesteś jakiś nienormalny czy co.Jak Ci się strona otwiera to co masz w tle na zdjęciu?KUBUSIA PUCHATKA Z MIODZIKIEM.Trzeba oczyścić stadion z takich idiotow co by chcieli żeby było tak jak oni myślą I inni też tak muszą.Świeczki zawsze na Lechu latały czy to się jednemu podoba czy nie.Kibicami jesteście od sezonu 2010 i wychowani w POlitycznej POprawności.

  • MaKaRon pisze:

   Mały Kubusiu, masz racje najlepiej oczyścić stadion ze wszystkich, niech się ultrasi naparzaja racami. Super pomysł!

  • MaKaRon pisze:

   mały Kubusiu, masz rację, lepiej oczyścić stadion ze wszystkich. Niech się ultrasi naparzają racami. W sumie po wam klub, piłkarze, zróbcie sobie grilla. Super pomysł!

  • osa pisze:

   @Mały Kubuś – Twój nick pasuje do wpisu ale wybacz nie Ty rządzisz na tym forum… Jestem w stanie zrozumieć wqurw ultrasów na to co działo się na boisku i dzieje w Lechu. Nawet race na boisku… ale do uja dlaczego nimi w człowieka? Zrobili z Malarza niemal bohatera, o to chodziło? Może by było jeszcze bardziej hardcorowo powinni wziąć przykład z wiślackiego miśka i nożem go jak Baggio.

  • leftt pisze:

   Race na trybunach mi nie przeszkadzają, na boisku tak. Właśnie wyłapaliśmy karę meczów bez udziału publiczności w następnym PP. Zadowolony Kubuś?

 14. LeCh pisze:

  Kibice – duma tego klubu

 15. TejLech pisze:

  Pilkarsko ten final to dno uratowali go kibole i oprawy. Dzialo sie i o to chodzi. Dobrze ze wspomnieliscie o Malarzu bo mogl sie wylozyc jak ten pajac z Jagielonii widac ze ma jaja chlop.

 16. tylkoLech pisze:

  Rok temu, mimo przegranej byłam dumna z kibiców Lecha, zachowania na trybunach,opraw. W tym roku został tylko żal po kolejnej przegranej oraz zazenowanie zachowaniem kibiców niszczących wizerunek Lecha. Race na murawie, przerywanie meczu pół godziny przed końcem, kiedy teoretycznie wszystko było jeszcze możliwe. Przykre, ale tym razem nie ma za co dziękować.

 17. T pisze:

  Czapki z głów i pokłony dla LPU, oraz wszystkich zaangażowanych w to wielkie święto.
  Wyłamanie się z pewnych komercyjnych działań, jak i frustracja wynikająca z tego, co stało się z całym tym klubem, skumulowała się i wyszły z tego Bałkany 🙂
  Gdyby nie piro-show na murawie nie byłoby tego ryku i tej magii, tylko mecz bez jakiejś większej historii.
  No i mam nadzieję, że pewne mury runą i przedstawiciele SKLP zostaną wreszcie pogonieni, bo jedyne co im wychodziło, to dyplomacja, przepraszanie wszystkich dookoła i próby ugrzeczniania trybun.
  Ci co byli, wiedzą, co powiedział Klima i jak bardzo był dumny z naszej postawy w drugiej połowie.
  Pierwsza nieco przespana, doborem przyśpiewek i ogólnym brakiem ciśnienia, a także tym ile osób wspomagało doping Legii na prawie całej prostej.
  To tyle, oby z fartem, bez zbędnych problemów osobistych dla wiadomych osób.

 18. kolo pisze:

  Tobie to bym dał od razu zakaz stadionowy

 19. wiel pisze:

  kibol i exkibol .racja jestem z wami ..pozdro

 20. Bender pisze:

  Nie będzie podziękowań od klubu dla kiboli. Ciekawe, czy nie będzie za to „odwdzięczenia się” w przyszłym sezonie. Nie zdziwiłbym się…

 21. niebieski77 pisze:

  Każdy chce zmian ale prawda jest taka ze zrobiliśmy krok w tył,nie tędy droga,piro ok ale bez takich numerów bo kary już są i zapłacimy za to wszyscy.Rząd jak nałożył podatki na markety i banki to te automatycznie przerzuciły koszty na klienta czyli nas obywateli.Tak samo zrobią Rutki,podniosą znowu ceny karnetów i biletów i zacznie się płacz że drogo i tym podobne.Tych co rzucali pewnie to nie obchodzi ale jęki że frekwencja na meczach słaba będą,czy było warto ?moim skromnym zdaniem nie.

 22. Tipi2 pisze:

  A ktokolwiek zamierza chodzić na mecze i kupować jeszcze karnety na następny sezon? Po co?

  • kibol pisze:

   Ty wolisz kupić race i rzucać w piłkarzy

  • Sopel pisze:

   Tak wole to robić niż pierdolić trzy po trzy jak ty i inni na tej stronie. Uszol i inni prekursorzy kibolstwa na stadionie Lecha jak by chodzili jeszcze na mecze to by wam nogi z dupy powyrywali.Kurwa nawet byś się przy nim nie odezwał ,a teraz sami odważni i mówiący jak to źle się stało.Błazenada i śmiech mnie ogarnia jak widzę takie kmioty i trole jak wy.Nie trzeba mi odpisywać i powiem wam coś jeszcze to co lubicie najbardziej Lech to My.!!!Pozdro wiaruchna,”Konsekwencje nie są złe gdy czyny są odważne”

  • JRZ pisze:

   Sopel cale szczęście ze są jeszcze na tej stornie tacy jak ty. Pozdrawiam.

 23. arek z Debca pisze:

  CP ty pitolisz niebieski77? Markety i banki podniosly ci koszty czy wierzysz w propagande kodziarstwa? Niech Rutki podniosa ceny karnetowcow to znajda sie sami na stadionie, ale az takimi debilami nie sa.

 24. Fanzklin pisze:

  Byla moc ! Ekstra bylo i szczam na januszy , ktorzy marudza.

 25. niebieski77 pisze:

  arek z Debca- tak akurat się składa że podniosły,może Ty jeszcze tego nie widzisz ale z pewnością zobaczysz,meczy będzie mniej i cena karnetu spadnie ale podejrzewam że przeliczając na pojedynczy mecz będzie drożej. Sopel- każdy ma swoje zdanie,chodziłem na mecze do kotła za czasów Uszola i jezdziłem na wyjazdy,święty nie byłem ale nie szczycę się że robiłem coś ,,wspaniałego” i Lech to nie tylko Ty !!! czy WY !!! to również MY !!! a i wolę być kodziarzem niż pisiorem pod pantoflem jednego małego człowieczka 😉

  • Poznaniak pisze:

   Co do Lecha – to wiadomo LECH to cały klub, zawodnicy obecni i byli i wszyscy kibice, nie tylko hoolsi, ultrasi czy inni fanatycy. Kto nie pojmuje ten cep.

   Co do ostatniego smutnego zdania:
   Wolisz być pod pantoflem Merkel i korporacji, śmiesznym kodziarzem?
   Chcesz być niewolnikiem twoja sprawa – ale nas dumnych Polaków i naszych dzieci w to nie mieszaj.
   Rozkodowane. Bez odbioru.

 26. Fanzklin pisze:

  Kodziarzem haha , sprzedawczyki polski , huty , stocznie , przemysl. Merkelowa stara lampucera Polakami miotala a wy kurwa dalej lemingi zahimnotyzowane …

 27. Fanzklin pisze:

  Kodziarze , sluzebnicy lampucery mekelowej . Sprzedaliscie wszystko , ziemie, przemysl , huty , stocznie . Jebal was pies . BOG was rozliczy .

 28. kibol z IV pisze:

  CAŁA POLSKA ZNA NASZ KIBICOWSKI ŚWIAT …nie tylko Polska. Na to czekałem i się doczekałem . Super wyjazd 🙂

 29. JRZ pisze:

  Skoro jedni mogą krytykować i beczeć to inni maja prawo chwalić. Dla mnie zajebisty kibolski mecz jakiego dawno nie było w Polsce.