Na stadionie: Na Mistrza Polski przyszedł czas

W piątkowy wieczór frekwencja na Bułgarskiej po raz kolejny przekroczyła w tej rundzie 20 tysięcy widzów i ten kto przyszedł na stadion nie żałował. Było wczoraj po prostu wszystko co powinno być i po raz kolejny mieliśmy przedsmak mistrzowskiej atmosfery.


Mokry pochód

Po raz drugi został zorganizowany wspólny pochód kibiców z Ronda Jana-Nowaka Jeziorańskiego na stadion. Ze względu na dość intensywne opady deszczu i przede wszystkim na piątek, który nie jest korzystnym dniem dla kibiców udział w przemarszu wzięło mniej osób niż ostatnio. Pierwsi kibice z pochodu, który wyruszył z ronda po godzinie 19:15 dotarli pod stadion o 19:41.

Info do wojewody

Przed meczem było wiadomo, że w I połowie nie będzie dopingu i nie było. Po skandowaniu „Tylko zwycięstwo, Kolejorz tylko zwycięstwo” kibice Kolejorza przekazali info wojewodzie wielkopolskiemu, który zamknął sektor gości na mecz z Widzewem. Kocioł skandował „Florek weź sznur i powieś się, a od Lecha odpie*dol się”, „piłka nożna dla kibiców” oraz Je*ać ku*wę wojewodę”.

Anglia na Bułgarskiej

W pierwszej połowie nie był prowadzony doping. To w geście solidarności z kibicami Widzewa, którzy w zorganizowanej grupie nie mogli pojawić się na stadionie. Wtedy w Kotle nie było też fan, ale za to na dole dwójki zostały wywieszone trzy dobrze widoczne transparenty: „Norbert, Karol trzymajcie się!”, „Piłka nożna dla kibiców!” i „Wojtek wracaj do zdrowia, jesteśmy z Tobą”. Generalnie w pierwszej połowie mieliśmy na Bułgarskiej Anglię. Było słychać tylko okrzyki przy akcjach podbramkowych w stylu „yeeee” oraz „ooohhhh”. Natomiast na początku meczu dość nieśmiało próbowała śpiewać III trybuna. Potem jeszcze IV na chwilę odezwała się, a obie wraz z jedynką raz głośno zaczęły skandować „Kolejorz! Kolejorz!” przy jednym z rzutów różnych.

„To coś cenniejszego od złota, życie na najwyższych obrotach”

W drugiej połowie wrócił doping, ale jeszcze w pierwszej ultrasi zaczęli rozkładać elementy oprawy. Zaraz na początku drugiej połowy została ukazana w Kotle oprawa z transparentami na trzech różnych poziomach. Choreografia pod tytułem „To coś cenniejszego od złota, życie na najwyższych obrotach – Lech Poznań” była doskonale widoczna i czytelna. Na środku oprawy znalazła się sektorówka z dwoma racami na krzyż i czaszką ubraną w Lechową chustę z herbem. Na dole Kotła znalazło się jeszcze przejrzyste płótno „Ultras” pod którym zostało odpalonych kilkanaście rac świetlnych na odliczanie – „4, 3, 2, 1”. Oprawa wyszła doskonale i mamy nadzieję, że ta choreografia zachęci kibiców do jeszcze hojniejszego wrzucania pieniędzy do puszek.

Doping na poziomie

Powrót dopingu od razu spowodował powrót fanatycznej atmosfery i za jej sprawą Lech w ciągu drugich 45 minut zdobył aż cztery gole. Doping stał wczoraj na tradycyjnym, czyli dobrym poziomie, choć początkowo słabo wyszło „Każdy z nas to wie”. W Kotle w 62. minucie miała miejsce awaria nagłośnienia i megafonu, więc przez parę minut było tylko klaskanie. Potem wszystko wróciło do normy i im było bliżej końca meczu tym doping był na coraz większej petardzie. Raz dobrze wyszło skandowanie na dwa głosy z III trybuną. Dużo ludzi zebrało się wówczas do otwarcia ust i ryknięcia.

„Na Mistrza Polski przyszedł czas”

W pewnym momencie Klima zarzucił nową przyśpiewkę na melodię „Nie ku*wa Legia, ani Śląsk, ani Pogoń śledzie” (ta też była). Nowa przyśpiewka brzmiała: „Na Mistrza Polski przyszedł czas, na mistrza przyszedł czas! Tym Mistrzem będzie właśnie Lech, nasz poznański KKS”. Ta przyśpiewka była tylko chwilę, gdyż wiele osób jej nie umiało. Z pewnością będzie jeszcze szansa, aby ją zaśpiewać, więc przy okazji kolejnych meczów będziemy przypominać jej słowa. Mimo wszystko warto już teraz się jej nauczyć.

Legia blisko. Coraz bliżej

Po czwartym golu oraz po meczu Kocioł i cały stadion znów skandował „Mistrz! Mistrz! Kolejorz!”. Był także pojazd na Legię oraz na petardzie „Do Warszawy pojedziemy, Legię ku*wę rozje*iemy”. Zapewne jak zaraz przeczyta to jakiś wschodni hejter napisze w komentarzu słowo „kompleks” (już po raz 54811216479). Żadnego innego słowa przecież taka osoba nie zna… Tak czy siak, Legia już za tydzień…

Poziom utrzymany

Ze względu na deszczową aurę na trybunach zasiadło wczoraj około 22 tysięcy ludzi. Frekwencja w porównaniu z bojem z Wisłą na którą były przecież dużo droższe bilety spadła o 10 tysięcy, ale należy podkreślić, że tamto spotkanie odbyło się w sobotę, a mecz z Widzewem w piątek, czyli w niekorzystnym dla większości kibiców terminie. Z powodu pogody wielu fanów Lecha dotarło na Bułgarską na ostatnią chwilę. Akcja „Cały stadion w barwach” wypaliła wczoraj tylko w Kotle, zaś do puszek zebrano 14079,02 zł. Ten wynik znów jest w normie i niestety tylko przeciętny.

> Tak prezentował się Kocioł w I połowie
> Tak prezentował się Kocioł w II połowie
> Taka wyglądała wczoraj III trybuna
> Sektorówka „Policzmy się”
> Oprawa meczu (widok spod IV trybuny)
> Zdjęcia oprawy kibiców Kolejorza
> Oprawa meczu na filmie video
> Fotorelacja z meczu Lech – Widzew 4:0 (90 zdjęć)

„To coś cenniejszego od złota, życie na najwyższych obrotach – Lech Poznań”:

Kibicowsko na Bułgarskiej – sezon 2012/2013:

> Kibicowsko: Lech – Wisła 1:0 + FOTO + VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 4:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 0:0 – FOTO
> Kibicowsko: Lech – Polonia 0:1 – FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 0:3 – FOTO + VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Legia 1:3 – FOTO + VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 0:2 – FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 4:0 – FOTO
> Kibicowsko: Lech – HSV 2:1 – FOTO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:1 – FOTO + VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 4:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – AIK 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Khazar 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zhetysu 2:0 + FOTO

Kibicowsko na Bułgarskiej – zeszły sezon 2011/2012:

> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Polonia 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Cracovia 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Śląsk 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – GKS 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 3:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – ŁKS 4:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Widzew 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Legia 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 4:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 3:0 + FOTO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


15 komentarzy

 1. Kasper Hämäläinen pisze:

  6 zwycienstw z rzedu 9 bez porażki mamy Mistrza

 2. romek pisze:

  dziś legła przegrywa za tydzień z nami i mistrz Polski w Poznaniu będzie

 3. oioio pisze:

  Z Koroną i TSP wygramy w podobnym stylu jak wczoraj. A z Legią z Śląskiem zresztą też. No dobra, może będzie jeden remis.

 4. To nie jest temat sportowy. A pierwszy użytkownik jak chce komentować dalej musi zmienić nick.

 5. leszek pisze:

  6 zwycienstw z rzedu 9 bez porażki mamy Mistrza

 6. Bolek pisze:

  Szanowny kolego @leszek… zwycięstwo z Widzewem był 7 zwycięstwem z rzędu. Pięknie oglądało się wczorajszy mecz. Kibice Legii nie dość, że mają sraczkę przed dzisiejszym meczem z Jagiellonią to za tydzień ze strachu zupa pomidorowa z dupy im poleci 🙂

 7. aabbee pisze:

  i poprawić ortografię

 8. RTS pisze:

  ale wy macie kompleksy amikorze.:)

 9. fan pisze:

  Możecie mi to wyjaśnić warszawiacy czemu próbujecie podszywać się pod kibiców innych klubów? 🙂

 10. sp pisze:

  A wy nie macie stadionu 🙂

 11. KKS pisze:

  w warszawie nie ma już biletów…kompleksy:)

 12. ns pisze:

  No to na nebieska szmate czekamy,znow zatanczycie dla nas.

 13. ArekCesar pisze:

  Zatańczymy, a po wygranym meczu wam zaśpiewamy: Jeden jest mistrz Polski, jedna Kurwa w Polsce jest, mistrzem jest Kolejorz, a tą Kurwa Legia jest!!!

 14. Anfil pisze:

  Juz nie Amica a niebieska szmata chłopcy z Legi kochamy was życzymy wam mistrzostwa sukcesów sportowych ale w roku 2030 a i ta wasza wielkość moda styl a na stanowisku trenera górnik !!!

 15. zibi pisze:

  niech będzie co ma być….. czekamy na Was w Stolicy. W końcu spotkają się dwie najlepsze ekipy to i będzie się działo.